KrásaOstatníPrevencePřírodní léčba

Africké černé mýdlo: je velmi bohaté na živiny, jak si jej vyrobit?

Mezi výhody afrického černého mýdla patří vyživování pokožky. Slouží jako všestranný čisticí prostředek a má široké spektrum účinnosti.

Přesné složení tajné receptury pochází z africké Ghany a jeho výroba často poskytuje rodinám jediný druh příjmu. My se této formě alespoň pokusíme přiblížit. Pojďme na výrobu tohoto mýdla.

Na výrobu mýdla je zapotřebí louh

Louh (přesněji hydroxid draselný) se používá při výrobě tekutého mýdla. Tradičně se produkoval z dřevěného popela a dešťové vody. Lze to však udělat i rychlejším způsobem – pomocí banánových listů a slupek.

Banánové slupky jsou k dispozici všem, ale najít listy je již oříšek. zatímco listy mohou být o něco těžší najít. Můžete jimi nahradit i kakaové lusky. Kakaový mulč je součástí rostlin a obsahuje spoustu živin.

Postup při výrobě louhu:

Chcete -li si vyrobit vlastní louh, musíte nejprve usušit slupky, např. na grilu. Rozhoďte oheň a slupky umístěte do hrnce s pokličkou a nechte na mřížce. Slupky by se měly opéci cca za hodinu. Hotové jsou a poznáte je tak, že ztmavnou a drobí se. Tak z nich vyrobíte popel, který zakomponujete do mýdlového receptu.

Popel přesypte do nerezové či skleněné nádoby. Přidejte dostatek dešťové nebo destilované či filtrované vody, abyste nádobu naplnili. Nádobu bezpečně zakryjte, aby k tomu neměly přístup děti.

Ujistěte se, že používáte rukavice a ochranu očí, protože louh může být v tomto okamžiku žíravý. Chcete -li zkontrolovat správnost použití, pusťte do vody vejce. Pokud zůstane těsně pod hladinou, je louh přichystán (nesmí se potopit). K odstranění velkých kusů si vezměte sítko.

Louh vyrobený z banánového popela je ve skutečnosti hydroxid draselný a poskytne mýdlu měkkou konzistenci. Díky tomu se snáze rozpustí ve vodě. Hydroxid sodný je jinak bílý – viz foto.

Samostatný proces výroby mýdla – ingredience:

1 šálek bambuckého másla

1 šálek olivového oleje

1 šálek kokosového oleje

½ šálku světlicového nebo slunečnicového oleje a zbytku avokádového oleje

Postup:

Do rozpuštěných olejů vmícháme bambucké máslo. Následně si navlékněte rukavice a zvolte vhodnou ochranu očí. Zahřívejte na středně nízké teplotě a vždy pečlivě promíchejte. Nechte podusit cca 10 minut.

Jak by měla směs vypadat?

Výsledná barva mýdla bude tmavě hnědá s čokoládovými skvrnami. Cílem je získat hustá a krémovou konzistenci. Uvidíte to tak, že na vnitřním okraji hrnce se začne tvořit tuhé mýdlo. Pokud to tak bude, je na čase nalít směs do formiček.

Jakmile je mýdlo ve formě, zakryjte ho voskovým papírem a nechte ho asi den odležet.

Když je mýdlo polotvrdé, nakrájejte jej na tyčinky a nechte pár týdnů vytvrdnout. Toto mýdlo by mělo docela rychle vytvrzovat, protože je částečně uvařené.

Toto mýdlo je zvláště vhodné pro vaši tvář, tělo i vlasy.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Back to top button