Krása

Domácí pleťové mýdlo si vyrobíte z kokosového oleje a sody

Pokud jste jedni z těch, kteří se starají o to, aby jejich pleť zářila zdravím a čistotou, pak je pravděpodobně péče o pokožku vaším denním rituálem, který se neobejde bez nějakého čistícího pomocníka. Ovšem většina přípravků z drogérie nemusí sedět vašemu typu pokožky, naopak ji může spíše škodit a je mnohdy velmi drahá. My vám proto přinášíme recept na toto domácí přírodní mýdlo, které se skládá pouze ze dvou složek – kokosového oleje a jedlé sody.

Přísady jsou snadno dostupné a navíc vysoce efektivní, pokud jde o léčení problematické pletí. Ve srovnání s výrobky zakoupených v obchodech, nemají žádné chemické přísady, proto jsou pro vaši pokožku naprosto bezpečné. Tento fakt se odráží i v tom, že to jsou přísady často používané při výrobě pokrmů.

Kombinace těchto dvou složek vytvoří perfektní směs, která pomáhá při léčbě akné, zarudnutí a jizev. Také odstraňuje nečistoty, mastnotu a zbytnělé kožní buňky. Hydrogenuhličitan sodný, známý jako jedná soda, je ingredience, která je častou součástí domácího pečení a vaření, ale také jako účinný čistič v domácnosti. A jak dokáže pomoci vaší pleti? Jedná soda má tu vlastnost, že dokáže korigovat pH pokožky a tím pomáhá při léčbě akné. Kokosový olej má zase úžasné antibakteriální, hydratační a léčivé vlastnosti a dokáže vyživovat a zjemňovat pokožku. Ve srovnání s jedlou sodou, je kokosový olej mnohem jemnějším pomocníkem. Ovšem kombinací těchto dvou složek perfektně vyvážíte tvrdost a jemnost zároveň.

Recept na domácí mýdlo

Na mýdlo budete potřebovat:

  • 1 lžíci jedlé sody
  • 2 lžíce organického extra panenského kokosového oleje

Postup a aplikace:

Do malé misky vložíme ingredience a důkladně mícháme do té doby, dokud nevznikne jemná pasta. Tu jemnými krouživými pohyby aplikujeme na pokožku a necháme 5 minut působit. Poté obličej opláchneme a vysušíme. Vaše pokožka bude čistá a zároveň hydratovaná. Mýdlo nepoužívejte víckrát, než dvakrát týdně. Jedná se totiž o velmi silný čistič. Vyzkoušejte tuto přírodní pastu a těšte se ze zdravé a krásné pleti.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button