Babské radyKrásaPřírodní léčba

Přírodní zabijáci na kandidózu: 2. díl

Kandidóza je velmi nepříjemné onemocnění, které se však projeví až v případě pomnožení bakterie zvané Candida albicans. Může mít dvě formy, jak ústní, tak poševní.

Ojediněle se také nakazí muž, ale spíše tyto obtíže mívají právě ženy, proto i tyto rady směřují k nim. Nicméně máme radu také pro muže, čtěte dále…

Jak pomoci ženám?

Hygienický tampon s olejem z čajovníku

Melaleuca je léčivá rostlina, která má silné antibakteriální a antifungální působení a je schopna bojovat proti nadměrnému růstu mikroorganismů, jako je Candida ve vaginální oblasti.

Co budete potřebovat

  • Esenciální olej z čajovníku
  • Hygienický tampon

Postup

Přidejte několik kapek esenciálního oleje z čajovníku do hygienického tamponu a poté jej vložte do pochvy a vyměňujte každých 6 hodin.

Jak pomoci mužům?

Některé domácí nápravné prostředky pomáhají bojovat proti houbě Candida i na penisu muže, a to právě díky svým antifungálním a antibakteriálním vlastnostem.

Čaj Uva ursi (Medvědice lékařská)

Čaj Uva ursi je vynikající domácí lék na perianální kvasinkovou infekci, protože snižuje reprodukci Candida Albicans – mikroorganismus, který způsobuje kvasinkovou infekci. Tento čaj lze použít také u žen.

čaj z Medvědice lékařské

Ingredience

  • šálek horké vody
  • 2 čajové lžičky listů uva ursi

Příprava

Přidejte listy do horké vody a nechte 5 minut odpočinout. Když je čaj teplý, měli byste ho scedit a pak vypít. Tento čaj se doporučuje vařit 3 krát denně.

Spolehlivý pomocník pro ženy i muže

Kokosový olej

Kromě možnosti použití v potravinách, má kokosový olej také některé kyseliny (jako je třeba kyselina laurová nebo kaprylová). Ty bojují s různými druhy mikroorganismů a jsou účinné i na Candidu albicans, která je zodpovědná za kandidózu.

Co je zapotřebí

  • kokosový olej

Použití

Naneste vrstvu kokosového oleje na penis nebo pochvu 3 až 4krát denně, nechte několik minut působit a poté oblast umyjte. Je také možné použít kokosový olej do jídel, aby se zvýšil jeho účinek (až 3 polévkové lžíce denně).

První díl článku: https://ceskozdrave.cz/prirodni-zabijaci-na-kandidozu-1-dil/

Zdroj náhledových obrázků: Pixabay

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Back to top button