JídloKrásaRady a tipyZdraví

Příklad denního a týdenního stravovacího plánu pro ženy, které chtějí zhubnout

Jíst správné a zůstat štíhlá může být těžké pro ženy, takže spolehlivý dietní plán pro ženy je zásadní. Muži a ženy se v mnoha směrech liší, přestože mnoho jejich nutričních potřeb je stejných, některé věci se liší. Ty jsou závislé na různých konstitucí těla, úrovních aktivity, hormonální rovnováze a estetických cílech stanovených různými pohlavími. To je to, co je důležité pro dobrý plán stravování ženy.

Příklad stravovacího plánu pro ženy

Chcete-li si zachovat zdravé tělo tím, že udržíte vyvážený příjem živin, základní rámec pro plán stravování by mohl vypadat tak, jak vysvětlujeme níže. Co se týče příjmu kalorií, tuku, bílkovin a uhlovodíků, tento plán by vás měl udržet na cestě ke zdravému životu.

Snídaně

3 vejce

1/2 šálku lesních plodů

1 šálek špenátu

1 plátek celozrnného toastu

1 šálek vody nebo zeleného čaje

Svačina

1/2 šálku smíšených ořechů (mandle, vlašské ořechy a kešu)

1/2 šálku jahod

1 sklenici mandlového mléka

1 kopeček bílkovinového prášku (v mléce)

Oběd

1 šálek mrkve

1 šálek okurky a celeru (nakrájené)

60g tuňáka

10 celozrnných krekrů

1 sklenici vody nebo zeleného čaje

Svačina

2 šálky řeckého jogurtu

1/2 šálku borůvek

1/2 šálku granola

1 sklenici vody

Večeře

60g kuřecích prsíček

1 polévková lžíce olivového oleje

1 šálek zelených fazolí

1 šálek hnědé rýže

1 sklenici vody

Plán pro ztrátu hmotnosti pro ženy

Pokud se potýkáte s vaší váhou a nenajdete úspěch s jinými okamžitými dietami, potřebujete navrhnout plán stravování na snížení hmotnosti, na základě vašich cílů, kulinářských preferencí a osobního štěstí. Problémem s většinou diet je to, že vyžadují, abyste přestali jíst určité potraviny, které máte rádi, nebo máte extrémně striktní standardy, takže je obtížné být nadšeni vašimi cíli.

Nedostatek kalorií: Klíčem k jakémukoli plánu na snížení tělesné hmotnosti pro ženy bude vytvoření nedostatku kalorií. V podstatě, pokud chcete zhubnout, musíte spálit více kalorií denně než konzumujete. Při hledání stravovacího plánu pro ženy se doporučuje průměrně 1500 kalorií, protože byste z normálního nutričního příjmu měli mít 500-700 kalorií. Měli byste ztratit přibližně 450g za týden podle tohoto pravidla.

Spíše než jíst celé své jídlo, zkuste jej vypít v podobě nápoje. To vám umožní snadněji zvýšit příjem zeleniny a ovoce. Smoothies jsou skvělý způsob, jak zabalit mnoho živin do jediného jídla, které vás může zasytit na dlouhou dobu.

Je důležité, abyste zvýšili příjem bílkovin, pokud jste na dietě, protože protein je nutný k vybudování svalů a sval vyžaduje více energie k udržení. Protože vaše tělo metabolizuje bílkoviny, zvyšuje účinnost vašeho metabolismu a schopnost spalování tuku.

Jíst více ovoce a zeleniny s obsahem antioxidantů je vynikající způsob, jak zhubnout. Nejen, že je mnoho z těchto plodů s vysokým obsahem vlákniny, které vám pomohou cítit se plní, ale jsou také skvělými zdroji vitamínů a minerálů, které mohou různým způsobem optimalizovat vaše zdraví a metabolismus.

Výměna svačiny: Najděte správné náhrady svačiny, pokud chcete zhubnout, zvláště pokud máte chuť na sladké nebo na slané lahůdky. Pro pikantní občerstvení přeskočte bramborové chipsy a připravte si vlastní domácí z celeru nebo řepy, a když máte touhu po čokoládě, ujistěte se, že jíte pouze 100% tmavé čokolády, protože je známo, že zlepšují zdraví a netloustne se po nich.

Pokud můžete, přidejte tuk spalující potraviny do vaší stravy, a to ty, které stimulují metabolismus a pomáhají tělu přirozeně spálit více kalorií a zabránit hladu. Některé z nejlepších potravin, které mají být zahrnuty jsou arašídové máslo, losos, lesní ovoce, celozrnné potraviny, papriky, zelený čaj a čočka a podobné.

Týdenní plán stravy

Pokud potřebujete návod, jak splnit dietu každý týden, dodržujte tento základní rámec pro vynikající výsledky.

pondělí

Snídaně – toast a arašídové máslo; banán

Oběd – kuřecí maso a těstoviny

Svačina – Borůvky v řeckém jogurtu

Večeře – Miso polévka, filet z lososa

úterý

Snídaně – 3 vejce; banán

Oběd – Tortila se špenátem

Svačina – Hrst mandlí

Večeře – brokolice, cizrna a kuřecí prsa

středa

Snídaně – řecký jogurt a 1 grapefruit

Oběd – salát s rajčaty, paprikou a houbami; olivový olej

Svačina – chipsy z řepy

Večeře – sendvič, špenátový salát

Čtvrtek

Snídaně – Waffle s borůvkami; nízkotučný sirup

Oběd – sendvič s kuřecím salátem

Snack – Mrkev a celer; humus

Večeře – Vegetariánský burger; chřest

pátek

Snídaně – omeleta ze špenátu, nízkotučný sýr

Oběd – zeleninová polévka a cherry rajčata

Snack – Granola a řecký jogurt

Večeře – kuřecí maso; brokolice

sobota

Snídaně – Celozrnná ovesná kaše s rozmačkaným banánem

Oběd – Černý fazole burrito

Snack – Mozzarela

Večeře – lososový filet a hnědá rýže

Neděle

Snídaně – 3 míchaná vejce s avokádem

Oběd – tortila s mrkví; humus

Svačina – 1 krabička rozinky

Večeře – kuřecí maso; čočka

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Back to top button