Krása

Horká voda na lačný žaludek má blahodárné účinky pro tělo!

Horká voda může mít pro tělo větší přínos, než si mnozí myslí. Mnoho lidí po celém světě má své obvyklé ranní zvyky – jedním z nich je začátek dne s horkým šálkem čaje nebo kávy. Organismus se po probuzení zahřeje a vy máte větší pravděpodobnost, že vám nebude venku zima.

Máme-li věřit alternativní medicíně, tak pití horké vody na lačno v ranních hodinách má blahodárné účinky na naše tělo. Proč tomu tak je? Uvedeme si šest důvodů, proč byste měli po ránu konzumovat horkou vodu:

Detoxikuje orgány

horká vodaPokud budete pít šálek horké vody v dopoledních hodinách, pomůže vám to vyčistit tělo od škodlivých toxinů. Důvod? Voda a jiné kapaliny podporují rozklad potravy v žaludku a vy tak získáte zdravější trávicí trakt. Zkuste nahradit studenou vodu za horkou – zlepšíte své trávení (zvláště po jídle).

Podporuje látkovou výměnu

Všichni někdy trpíme na bolest břicha. Když vypijete 1 sklenici teplé vody ráno na lačno, zvýší se váš metabolismus a pomůže vašemu tělu správně fungovat. Najednou je po bolestech břicha!

Zmírňuje i další bolesti

Někteří lidé věří, že je teplá voda nejsilnější přírodní léčivý prostředek. Může totiž zmírnit bolest spojenou s menstruačními křečemi. Teplá voda uvolňuje svaly, tím se uleví břichu od bolestí. Teplá voda je dobrá na všechny druhy křečí. Princip je dost jednoduchý – teplá voda zlepšuje kapilární oběh a jak jsme se již zmínili i uvolnění svalstva.

Ztráta váhy

Pokud držíte nějakou dietu a toužíte po ztrátě pár kilogramů, už jste zřejmě o pití sklenice teplé vody slyšeli. Teplá voda vám pomůže zhubnout, zvyšuje totiž tělesnou teplotu a tím také urychluje metabolismus. Čím více bude vaše tělo spalovat kalorie, tím více ovlivní pozitivním způsobem i ledviny a celý vylučovací systém.

horká voda

Zlepšuje krevní oběh

Konzumace teplé vody ráno na lačno pomáhá vašemu tělu spláchnout všechny škodlivé a odpadní látky. Tímto způsobem se povzbudí cirkulace krve.

Zpomaluje proces stárnutí

Předčasné stárnutí je nejhorší noční můra pro každého člověka na světě. Zejména pro ženy! Konzumací teplé vody tomu lze úspěšně zabránit. Přítomnost toxinů urychluje proces stárnutí. Voda uvolní z těla toxiny, načež se zvýší i pružnost pokožky a proces stárnutí zpomalí.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button