JídloKrásaMinerály

Superpotraviny, které vás nastartují: obsahují zdravé tuky a antioxidanty

Ač se dny začínají prodlužovat a noci zkracovat, venku poletuje sníh a zima se zatím svého žezla nevzdává. Nakopněte svůj organismus skvělým potravinami, které vás udrží v kondici.

Jak být tedy fit a co přesně jíst?

Stále máme chuť na teplé jídlo. Můžeme si ho dopřát v pohodlí domova. Vybírejte ze superpotravin, které neustále rostou i přes zimu a kromě jiných zdravotních benefitů, posílí také váš imunitní systém. Řada z nich snižuje krevní tlak, takže jsou vhodné pro hypertoniky.

V chladnějším období v roce nám zákonitě chybí vitamín D. Doplňte ho přirozeně nebo si klidně dopřejte i kvalitní kapsle z rybího oleje, např. tuňáka.

Řepa

Vlastní vysokou nutriční hodnotu a má jistě, co nabídnout. Jde-li o vítamíny a živiny, je tu velký poměr vitamínu C, draslíku a železa. Řepa pomáhá udržet váš imunitní systém v normě a současně je zárukou dobře pracující nervové soustavy.

Jako bonus získáte antioxidanty z řepy, jenž se dávají do souvislosti se snížením rizika rakoviny a dalších civilizačních nemocí. Červenou řepu lze konzumovat mnoha způsoby. Výtečně chutná v kombinaci s kozím sýrem, nakládaná jako příloha k rizotu nebo i do salátů s listovým zelím.

Avokádo

Mnozí mohou proti avokádu namítat, že je tučné, ale tyto tuky se řadí mezi zdravé. Prospívají vašemu srdci. Avokádo obsahuje mononenasycené tuky, jejihž zdrojem je i olivový olej.

Sto lidí = sto různých chutí, ale zřejmě se shodneme na tom, že avokádo chutná super v pomazánce a následně na toastu nebo jako guacamole, salátů a míchaných vajec.

Toužíte se současně vypořádat i s břišním tukem a snížit hladinu cholesterolu? Zakápněte vámi zvolený způsob úpravy avokáda šťávou z limetky nebo citrónu.

Ořechy

Ti, kteří jedí ořechy pravidelně se dočkají dlouhého života. Opět jsou sice zdrojem tuků, ale těch prospěšných. Ořechy jsou dodávkou živin včetně vitamínu E, hořčíku, bílkovin, selenu a také vlákniny. V zimě jsou ideální různé druhy ořechů a mandle, ale kupujte je v nesolené podobě.

Zdroj náhledových obrázků: Pixabay.com

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button