Krása

Připravte si domácí „zvlhčovač“ na vaši pleť proti akné

V dnešním článku vám přinášíme tip na domácí přípravu zvlhčovače, který se hodí zvláště na mastnou pleť. Dívky, které trpí problémem s akném často dělají chybu v tom, že vysušují svou mastnou pleť. Pokud je vaše pleť mastná a tvoří se na ní akné, vysušování pokožky vám určitě nepomůže. Čím více ji budete vysušovat, tím více se ona bude mastit a takto stále dokola. Dopřejte raději své pleti dostatečnou hydrataci a léčebné látky, které pomohou v hojení akné, jizviček a zbaví vás mastné pleti. 

Domácí „zvlhčovač“

Anglicky moisturizer se stal velmi oblíbeným kosmetickým výrobkem, který se stará o zdravý vzhled vaší pokožky. Domácí moisturizer by měl obsahovat olejové složky, které hojí a povzbuzují zdraví vaší pleti. Domácí kosmetika obsahuje jen to, co chcete, nic vás na ni nepřekvapí a vy můžete pleť vyživovat podle vašeho gusta. Zkuste si tedy přípravu domácího zvlhčovače spolu s námi, stačí vám k tomu přibližně 10 minut vašeho času.

Ingredience:

  • 90 g jojobového oleje
  • 30 g bambuckého máslo
  • 20 g tamanu oleje
  • 5 kapek esenciálního oleje z rozmarýnu
  • 3 kapky esenciálního oleje z máty peprné

Jak na to?

Začněte tím, že umístíte malou misku, které nevadí teplo, tedy buď plechovou či ze silnější keramiky, do hrnce s horkou vodou. Připravte si bambucké máslo, jež nakrájejte do misky. Zahřívejte, dokud se směs neroztaví. Poté přidejte jojobový olej. Bambucké máslo je pro pokožku velmi vyživující díky obsahu vitamínu A. Zvlhčuje a pomáhá eliminovat tvorbu možného zánětu a zvyšuje produkci kolagenu. Jojobový olej pomáhá redukovat množství nadměrného mazu, hydratuje a změkčuje pokožku. Chrání vás před vznikem vrásek.

Oleje nyní odendejte z tepla. Přidejte tamanu olej, který je antimikrobiální a léčí pokožku. Poté už přidejte jen esenciální oleje. Esenciální olej z rozmarýnu pomáhá nejen podpořit růst vašich vlasů, ale léčí mastnou pleť, chrání vás před vznikem akné a vaše buňky chrání před poškozením volnými radikály. Navíc zlepšuje tok krve v pokožce. Pár kapek esenciálních olejů dokáže zdraví vaší pleti posunout o krok dál. Tyto oleje mají také zklidňující účinky, uklidňující zanícenou pokožku a pomáhají s léčbou ekzému. Zamíchejte tuto směs s esenciálními oleji a přeneste hotový moisturizer do malé nádobky. Uchovávejte na chladném, tmavém místě.

Tento domácí „zvlhkovač“ aplikujte dvakrát denně. Aplikujte ráno po umytí obličeje a po večerní sprše, abyste udrželi získanou vlhkost ve vaší pleti.

Tamanu olej

Už jste slyšeli o tamanu oleji? Tamanu olej je označení pro olej z kalaby obvejčité, který se připravuje na ostrovech v jižních mořích. Má zelenou barvu a velmi specifické aroma. Připravuje se z nasušených jader plodů stálezeného stromu kalaby. Je to novinka v péči o obličej a určitě byste tento olej neměli používat vnitřně. A proč ho užívat v péči o pleť? Tento olej má regenerační účinky, zklidní pleť a pomůže hojit i zánětlivá místa na vaší pokožce. Pomůže i s léčbou oparů a při léčbě plísňových onemocnění. To vše díky obsahu antimikrobiálních látek. Hodí se při přípravě domácích krémů, gelů či „zvlhčovačů“, ale přidat pár kapek tamanu oleje můžete i do vašeho běžného krému. Pokud vás trápí štípance od komárů, zkuste aplikaci tohoto oleje, který zklidní a podpoří hojení. Tamanu olej navíc zvyšuje prokrvení pokožky. Pokud s ním budete při přípravě domcích kosmetických přípravků pracovat, nezapomínejte, že může při teplotách pod 20 stupňů ztuhnout. Je ho tedy vhodné přidávat do zahřátých olejů či ho samostatně zahřát ve vodní lázni.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Daniela

Optimistka, milovnice zdravého stravování, obdivovatelka přírody, umění a literatury.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button