Krása

Jak poznat přírodní kosmetiku? Zaměřte se na složení a certifikáty

Dnešní trh nabízí velkou řadu přírodní kosmetiky. Jak však poznáte, že jde o kosmetiku, která opravdu neobsahuje chemické látky a je pravou přírodní kosmetikou? Trend užití přírodní kosmetiky je teď velkým hitem a návratem zpět ke kvalitě. Vy byste si  však měli dávat pozor na  složení látek v kosmetice, aby se váš krém za bio či přírodní pouze nevydával. 

Poznejte přírodní kosmetiku

Chcete-li se při péči o své tělo vyhnout chemikáliím a dalším látkám, které skrze pokožku pronikají do vašeho těla, používejte čistě přírodní či bio kosmetiku. Některé přípravky se však pouze za přírodní vydávají, ale obsahují řadu chemických látek. Existují však ukazatele, které vás k přírodní kosmetice navedou. To, že krém, šampon či jiná péče obsahuje jednu přírodní složku, neznamená, že je naprosto přírodní. Co tvoří zbytek složení?

Přírodní kosmetika?

Toto spojení oplývá celkem zvláštní polemika. Za přírodní kosmetikou se někdy skrývá kosmetika, která obsahuje jednu přírodní složku, ale zbytek složení mohou být chemické látky. Vás však zajímá stoprocentně přírodní kosmetika a organická kosmetika. Když je něco organického, znamená to, že složky, které kosmetika obsahuje, byly vypěstovány v ekologickém zemědělství a nesmí být testované na zvířatech. To je další tabu, které se v kosmetickém světě neprobírá. Přitom většina kosmetiky, kterou používáte, prošla nejdříve přes živé zvíře, na kterém byla testována. Přírodní kosmetika tudíž může být organickou jen z malého podílu.

Jak je to s certifikáty?

S kosmetikou je to těžké, jelikož neexistuje jasná legislativa, která by stanovila pravidla přírodní kosmetiky. Je jen na vás, abyste četli etikety a dávali si pozor na složení. Pomoci vám může, pokud si najdete značku kosmetiky, která vyrábí jen a pouze přírodní produkty či sledovat certifikáty. Ty zkrátka nahrazují chybějící legislativu a vedou vás cestou k přírodní kosmetice. Samozřejmě existují také značky kosmetiky, které certifikát nemají, ale přesto jsou kvalitní a přírodní. V tomto případě vám nezbude než číst seznamy složek, které výrobky obsahují.

Seznam ingrediencí

Na první pohled vás musí zaujmout délka sepsaných složek. Pokud je seznam podezřele dlouhý, něco není v pořádku. Je to jako s kupovanou bábovkou. Ta má na obalu minimálně 15 ingrediencí, přitom při přípravě jich použijete maximálně 8. Na prvních místech v seznamu by měly být přísady přírodní, které snadno poznáte. Čím složitější názvy jsou uvedeny, tím blíže máte k chemickému složení.

Čemu se vyhnout?

Snažte se nekupovat kosmetiku, která obsahuje silikony, parabeny, sulfáty, parfemace, ftaláty, parafín či látky značené jako PEG. Všechny tyto látky vaši pleť, vlasy a pokožku zatěžují a více ji škodí než prospívají.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Back to top button