Krása

Jednoduchý přírodní přípravek pro péči o pleť

Nezapomínejme, že příroda nám dává vše, co potřebujeme a navíc v přírodní a čisté formě.

Budeme potřebovat jen tyto 3 suroviny:

  • 1 díl čerstvě vymačkané citronové šťávy
  • 1 díl olivového oleje
  • 1 díl medu

Použítí:

  • obličej
  • masáž těla (většinou obličej, krk, ramena, paže, ruce, lokty, nohy, kolena)

Naneste na potřebná místa a nechte působit po dobu 10 minut, poté řádně opláchněte. Pravidelně aplikujte 3x týdně.

Proč to funguje

Citrony mají vysoký obsah vitamínu C – nejrozšířenější složka ve výrobcích pro péči o pleť (je nezbytná pro syntézu kolagenu). Vitamin C je také antioxidant, který přispívá ke snížení poškození kůže způsobené volnými radikály. Citron zároveň funguje také jako toner, což je skvělé pro mastnou pleť, snižuje černé tečky a podporuje pružnost pokožky.

Med je další široce používaná složka v péči o pleť. Je to také antioxidant. Máte – li pokožku suchou, bude ji hydratovat a podporovat její pružnost. Med je antibakteriální.

Olivový olej je nejen ideální pro kuchyni, ale je používán i v péči o pokožku. Má vysoký obsah antioxidantů, vitamínu E, beta – karotenu a polyfeolů, které mají protizánětlivé vlastnosti.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button