KrásaPrevence

5 různých způsobů, jak použít kokosový olej v péči o pokožku

O kokosovém oleji se dá snadno hovořit jako o účinném a prospěšném prostředku, co se týče zdraví a krásy. V tomto článku vám ukážeme jednoduché způsoby, které se vám jistě neztratí. Plno z nás ani neví, že se dá kokosový olej použít na nohy, ruce, pleť i třeba celulitidu.

Krém na holení bez chemických substancí

kokosovýBěžné holicí krémy obsahují vysoké množství různých škodlivých chemikálií a některé z nich mohou být velmi drahé. Ani vám je nedoporučujeme, protože jsou nevhodné na nohy i podpaží. Místo toho vám skvěle a šetrně poslouží kokosový olej. Je přirozené vůně a silných antimikrobiálních účinků. Žiletka vám díky němu bude po pokožce pěkně klouzat a i po holení jistě oceníte její lesk a pružnost.

Péče o pleť přes noc

Naneste pár kapek kokosového oleje na pleť, než půjdete do postele. Již ráno si všimnete, že vaše pleť je svěží, hladká a dokonale čistá. Kokosový olej má schopnost pronikat hluboko do kůže. Díky němu bude vaše pokožka vyživovaná, měkká, přesto vypnutější.

Kokosový olej místo krému na ruce

kokosovýChladnější a drsnější počasí nám ruce řádně vysušilo, ale také zdrsnilo. Věnujte pokožce větší pozornost a uvidíte, že s kokosovým olejem se stane daleko hladší a jemnější.

Kokosový olej proti celulitidě

Mimo toho, že kokosový olej pokožku hydratuje a vyživuje, jí také vyhlazuje a zmírňuje projevy celulitidy. Dejte sbohem vzhledu pokožky v podobě pomerančové kůry.

Domácí mýdlo

Zkuste si vytvořit vlastní mýdlo, kde bude hlavní surovinou kokosový olej. Rozhodně zlepší stav pokožky všech členů rodiny. Ruce budou krásně čisté a hebké na dotek.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button