Babské radyKrása

Jaké přírodní oleje na vlasy jsou TOP? Nahřáté fungují fenomenálně!

V dnešní době téměř není žena, která by si nějak tepelně neupravovala vlasy. Je to škoda, protože je tolik přírodních způsobů a my vám je dnes přiblížíme.

Jsou to rady z pokladnic našich babiček. Přírodní oleje se používaly od pradávna, jen se o nich mluví jako o moderním přípravku. Poučme se od našich prarodičů a mějme úctu k přírodě.

Jaké druhy jsou nej?

Mandlový olej

Olej z mandlí je vzpruhou pro vlasy, jelikož obsahuje hořčík, jehož nedostatek zapříčiňuje vypadávání vlasů. Mandlový olej aplikujte 1-2 x denně.

Tím docílíte hydratace pokožky hlavy a vlasy budou nádherně husté. Pro lepší vstřebávání do vlasového vlákna, namočte ručník do horké vody, pokožku hlavy pěkně namasírujte a poté zabalte do nahřátého turbanu.

Kokosový olej

Kokosový olej vlastní proteiny, nasycené tuky, vitamín E a kyselinu kaprinovou. Je ideální pro růst vlasů, dokáže dokonce účinně léčit lupy a zabraňuje vysoušení pokožky.

Je 90% ochranou při zbavování se vší. Aplikujte ho každý týden, stačí ho zahřát ve vodní lázni a aplikovat na vlasy. Nedávejte ho ohřívat do mikrovlnky, snížíte tím jeho nutriční hodnotu.

Tonikum na vlasy z amly (indického angreštu)

Amla je považována za tonikum na vlasy a bylo používáno zejména v indické kultuře. Amla posiluje vlasové folikuly a působí jako kondicionér na suché a drsnější vlasy, kterým propůjčuje hebkost a zároveň čistotu.

Amla je bohatá na antioxidanty a vitamín C, což v konečném závěru zabraňuje i předčasnému šedivění vlasů.

Olej z amly lze použít také po umytí vlasů, je to jeden z mála olejů, který bez oplachu nevytváří na vlasech mastný film. Na vlasech nelepí a je velmi lehký.

Olivový olej

Jak jistě sami víte, olivový olej je známou ingrediencí na vaření. Málokdo se ho však odváží použít také na vlasy. Je to chyba, jelikož olivový olej dokáže dát vlasům správnou výživu. Posiluje každý pramen zvlášť – od kořínků až ke konečkům.

Snižuje vypadávání vlasů až o 50%. Díky tomu jsou vlasy daleko lesklejší a pružnější. Olej zahřejte a důkladně naneste na suché vlasy. Ty pak pevně zabalte do osušky a umyjte cca za půl hodiny. Vlasy použitím olivového oleje krásně zhoustnou.

Na závěr vám dáme tip na vlasovou masku: smíchejte olivový olej, žloutek, tvaroh a citronovou šťávu. Pro zvláště suché vlasy zase olej s medem a poté aplikujte.

Zdroj náhledových obrázků: Pixabay.com

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button