Krása Návod

Japonský lék, díky kterému se budete i po 50tce cítit mladě a svěže

Profilový obrázek
Napsáno od Karla Líbalová

Po dlouhá staletí se lidstvo snaží získat a najít elixír mládí. Nicméně doposud se to nikomu ještě nepodařilo. Plno lidí předává receptury s vidinou věčného mládí, které jsou ovšem neúčinné. Nicméně slyšeli jste  o japonském receptu, který se ukázal jako velmi účinný proti stárnutí organismu? Doporučujeme, abyste recept vyzkoušeli i na sobě.

Ženy v Japonsku jsou i ve stáří považovány za mladé a krásné. Ovšem dlouho nikdo netušil, proč tomu tak je. Ale co kdybychom vám řekli, že za tím stojí japonská rýže?

Rýže je plodina se širokou škálou prospěšných vlastností pro lidský organismus. Jedná se o potravinu bohatou na látku zvanou kyselina linolová, která má silné antioxidační účinky a schopnost stimulovat tvorbu kolagenu, ten potlačuje vrásky. Další látkou, která je v rýži, je tzv. skvalen. Skvěle slouží jako ochrana před škodlivými účinky způsobené sluncem. V rýži také naleznete gammu oryzanol, jenž dokáže snižovat hladinu cholesterolu a chrání tak srdce. Poslední důležitou látkou, kterou rýže má, je vitamín E.

rýžová

Měli byste vědět, že prospěšné vlastnosti rýže nejsou jen hloupý fám. Jedná se totiž o vědecky podloženou skutečnost. Díky rýži obnovíte zdraví vaší pokožky ve velmi krátkém časovém období.

Pojďme si tedy ukázat japonský recept, který vás zbaví vrásek, zjemní a prozáří pokožku.

Na tento japonský lék budete potřebovat:

  • 3 lžíce japonské rýže
  • 1 lžíci medu
  • 1 lžicí mléka

Příprava:

Příprava je velmi jednoduchá a snadná. Nejdříve necháme rýži povařit ve vodě asi tak 2 minuty. Po dvou minutách rýži scedíme, ale vodu nevylijeme, jen odložíme stranou. Do suché rýže přidáme mléko a med, společně dobře promícháme.

Směs musí být správně konzistentní. Jakmile bude příjemně teplá, naneseme směs jako masku na čistý a suchý obličej. Až maska uschne, obličej omyjeme vodou, ve které byla rýže uvařena.

Proč rýžová voda?

Rýžová voda hraje v tomto receptu velmi důležitou roli. Tato voda totiž zlepšuje krevní oběh a dokáže působit jako antioxidant. Zároveň pokožku hydratuje a zbavuje vrásek. Kromě toho se rýžová voda umí vypořádat s jakýmkoliv zánětem kůže.

Pro zdravou a hydratovanou pleť aplikujte masku alespoň jednou týdně. Vyzkoušejte rýžovou masku a sledujte, jak se vaše pleť rozzáří.

O autorovi

Profilový obrázek

Karla Líbalová

13 komentářů

  • Krásný den – docházel jsem k jednomu Číňanovy ,mistru Evropy v kravatě na kondiční masáže . Méřím 170cm , 58kg on měříl 176cm a asi neváží nic. Jedl pouze rýžovou kaši občas se zeleninou někdy ovoce. Byl neuvěřitelně silný a vytální a tah ho následují. K tomu kræsnému dni ještě – přeji mnoho Světla a Lásky ve vasšich životech . Miloš

  • Mohu poprosit odkud autor čerpal? Jelikož v Asii obecně není mléko využíváno tolik, co u nás, tak mě překvapuje, že se s ním tady nějak počítá …

Zanechte komentář