KrásaTOP 10

10 nejúčinnějších přírodních ingrediencí pro péči o vaši pleť

Ačkoli si to většina z nás ani neuvědomuje, naše oblíbené komerčně vyráběné kosmetické přípravky obsahují mnoho chemikálií a toxinů. Jaká je skutečná cena krásy? Není to jen testování na zvířatech, umělá barviva, vonné látky, konzervační látky a stabilizátory, které se vstřebávají do vaší pokožky. Zkuste komerčně vyráběné produkty vyměnit za přírodní domácí péči a vyhnout se chemických látkám v kosmetice. 

Kokosový olej

Jedná se o jednu z nepříznivějších látek pro váš organismus. Mezi kosmetické výhody kokosového oleje patří zpevnění podkladové epidermální tkáně, odstranění odumřelých kožních buněk, ochrana před spáleninami, antibakteriální, antivirové a antioxidační vlastnosti. Podle výzkumů má kokosový olej dokonce vliv na kožní onemocnění. Kokosový olej můžete používat na svou pokožku i vlasy. Pomáhá vám zvlhčit pleť, odstranit nečistoty a make-up, léčí rány a jizvy. Kokosový olej je pro vaše tělo příznivý i pokud ho používáte vnitřně.

Tea tree olejíček

Tea tree olejíček byl po staletí používán v Austrálii k boji proti zánětům kůže. Má protizánětlivé, antibakteriální a antimikrobiální účinky. Obsažené fytochemikálie z něj činí jeden z nejrozšířenějších a nejoblíbenějších esenciální olejů v péči o pleť.

Jablečný ocet

Extrémně všestranný a poměrně levný přírodní přípravek pro péči o pleť a také o vaše zdraví. Jablečný ocet zabíjí patogeny, bakterie a pomáhá vám v odstranění kožních problémů způsobených střevními neduhy, čistí kůži a hojí akné. Obsahuje příznivou kyselinu octovou, vitamíny, draslík a hořčík, detoxikuje a zlepšuje funkci jater.

Med

Med je jedním z nejlepších přírodních zdrojů živin, enzymů, vitamínů a kyselin, které vyživují pokožku. Mezi výhody spojené s užíváním medu patří: hydratační účinky, antiseptické vlastnosti, hojení ran, boj s vyrážkami a podpora hojení jizev. Doporučujeme používat raw med, který byl nezpracovaný a nepasterizovaný a zachovává si více aktivních látek než klasický med. Antimikrobiální účinky medu z něj činí vhodné léčidlo na rány a popáleniny. Léčí akné a čistí vaši pleť.

Mořská sůl

Mořská sůl je nabitá množstvím minerálů a živin, jako je hořčík, vápník, sodík a draslík. Mnohé z těchto minerálů se nacházejí také v kožních buňkách, proto mořská sůl pomáhá vyvažovat, obnovovat a chránit vaši pokožku. Vyzkoušejte užívat himalájskou či mořskou sůl v domácích maskách, tonerech s přísadami, jako je kokosový a levandulový olej. Sůl má protizánětlivé vlastnosti, uklidňuje pokožku, zbavuje ji mrtvých kožních buněk a udržuje ji v rovnováze.

Avokádo

Vysoce zvlhčující ovoce, které je bohaté na vitamín A, D, E, které pronikají do pokožky. Avokádo uklidňuje spálenou pokožku, zvyšuje produkci kolagenu a léčí stařecké skvrny. Aplikujte ho na váš obličej v podobě masky a dopřávejte si ho také pravidelně ve vašem jídelníčku.

Arganový olej

Vzácný olej z Maroka, který se zde používá po generace, má silné hojivé účinky a je bohatý na vitamín A a E, plus další silné antioxidanty, omega-6 mastné kyseliny a kyselinu linolovou. Má zvlhčující účinky na pokožku a vaše vlasy. Aplikujte olej přímo na pleť nebo kápněte do svého krému.

Jojobový olej

Jojobový olej je extrémně hydratační a pomůže vám při hojení popálenin, jizev, akné, dermatitidy i vrásek. Používá se také jako účinný lék pro snížení padání vlasů, uklidňuje pokožku a pečuje o vlasové folikuly.

Citronový esenciální olej

Citronový esenciální olej má silné antibakteriální účinky a snižuje množství bakterií na vaší pleti. Je skvělým pomocníkem, který pomáhá k hojení jizev a zbavení se stařeckých skvrn, díky němu skvrny vyblednou a pleť se rozjasní.

Bambucké máslo

Bambucké máslo bylo používáno jako přírodní produkt v péči o pleť v Africe již po stovky let a dostalo se i k nám do celé Evropy. Je vynikající hydratační přísadou a má silné hojivé účinky.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button