KrásaZdraví

Domácí péče, která vás zbaví celulitidy? Připravte si grapefruitový krém!

Celulitida je prokletí, které trápí hlavně ženy. Jejím předpokladem může být již genetika, ale napomáhá jí také nedostatek pohybu, nezdravá strava, alkohol, pití kávy a nedostatečná hydratace organismu. Existují však mnohé přípravky, které vás proti celulitidě preventivně chrání či ji pomáhají léčit. Jedním z takovýchto přípravků je i domácí krém, který obsahuje grapefruitový olej. Jeho příprava je velmi snadná a potřebovat budete pouze dvě ingredience. 

Grapefruit a celulitida

Různé krémy a gely, které mají bojovat proti vzniku celulitidy, obsahují většinou grapefruitový extrakt, skořici, zázvor či chilli. Skořice a chilli mají zahřívací schopnosti, lépe prokrvují pokožku a preventivně chrání před vznikem celulitidy. Připravit si můžete i domácí přípravky s chilli či skořicí. Grapefruit je však na celulitidu opravdu účinný a v kombinaci s kokosovým olejem, který pomáhá hydratovat pokožku, je pro vaši pleť to pravé. Grapefruitový esenciální olej totiž obsahuje velké množství protizánětlivého enzymu bromelainu, který pomáhá odstranit celulitidu.

Ingredience:

  • 30 kapek grapefruitového esenciálního oleje
  • 1 šálek kokosového oleje
  • skleněná nádoba

Stačí, když umístíte kokosový oleje do misky, promícháte s esenciálním olejem z grapefruitu a přendáte do skleněné nádoby. Tímto krémem se můžete mazat pravidelně každý večer. Snadno si připravíte také obměny tohoto krému. Přidat do něj můžete i skořici či chilli, ale opatrně, abyste svou pokožku zbytečně nepodráždili. Proto nejdříve vyzkoušejte připravený krém na předloktí, kde je kůže jemnější a ukáže se na ni, co by vám mohlo vadit.

Vnitřně i zvnějšku

Grapefruitový esenciální olej můžete v kombinaci s kokosovým olejem či bambuckým máslem používat zvnějšku. Bojovat proti celulitidě však můžete i další cestou, a to užíváním potravin, které proti vznikem celulitidy chrání. Dopřávejte si pravidelně grapefruit ve svém jídelníčku. Grapefruit totiž zrychluje metabolismus a zbavuje vaše tělo podkožního tuku. Pravdou je, že celulitidu nemají pouze silnější ženy, ale i hubenější, kterým se tuk ukládá v oblasti stehen a vzniká celulitida. Dopřávat byste si tedy měli pravidelně grapefruit, ať už v podobě šťávy či čerstvý. Doplnit ho můžete o pomeranč, citron a zázvor, které zbavení se podkožního tuku ještě umocní.

Celulitida a věk

Pravdou je, že s přibývajícím věkem se celulitida stává větším problémem, a proto je vhodné se proti ní již preventivně chránit v mladším věku. Ve starším věku už svému tělu nedopřáváte tolik pohybu a zátěže. Vaše pokožka přestává být natolik pružnou a podkožní tuk se lépe ukládá. Zkombinujte pravidelné cvičení a citrusové plody, ty vás před celulitidou ochrání a udrží vás v kondici.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Back to top button