HubnutíVitamínyZdraví

Grepfruity a jeho účinky na hubnutí: Jak je to doopravdy?

Grepy sice nemají tak sladkou chuť jako pomeranče nebo mandarinky, to však neznamená, že by nebyly chutné. Hořkosladká grepová chuť se hodí nejen do džusu a smoothie, ale také do salátů, ovocných směsí atd. Určitě důležitější je jeho nutriční profil, který zahrnuje antioxidanty bojující proti nemocem.

Nabitý vitamínem C

Stejně jako ostatní citrusové plody, jako jsou pomeranče a mandarinky, je grapefruit vynikajícím zdrojem vitamínu C. Tato ve vodě rozpustná živina je důležitá pro:

  • Efektivní metabolismus bílkovin
  • Hojení ran
  • Údržba kolagenu ke snížení známek předčasného stárnutí
  • Nervová komunikace a pohyb svalů

     

Dostatek vitamínu C je také důležitý jako prevence dlouhodobých zdravotních problémů. Vitamín C může hrát roli v odvrácení některých typů rakoviny, šedého zákalu a srdečních chorob. Může také pomoci podpořit váš imunitní systém a snížit pravděpodobnost nachlazení.

grepfruit-rozpuleny

Opravdu pomáhají při hubnutí?

Během 70. let 20. století se „grepová dieta“ způsobila boom ve Spojených státech a získala si reputaci jako dobrý způsob, jak zhubnout. I když je to nyní považováno za neúčinný typ půstové diety, lidé, kteří vyzkoušeli tento způsob stravování, jej používají za účelem zhubnout 5 kg nebo více v krátkém čase.

Při grapefruitové dietě jíte velké množství grapefruitu a grapefruitových šťáv ve snaze spálit více tuku.

Ale stejně jako jiné módní diety, grapefruitová dieta se neprokázala jako bezpečná nebo účinná. I když je grapefruit zdravou volbou, konzumace příliš velkého množství jakéhokoli jídla neposkytne vašemu tělu tolik živin, které potřebuje. Příliš mnoho grapefruitu může také způsobit gastrointestinální reakce, jako je průjem nebo nevolnost, kvůli vysokému obsahu vitamínu C.

Zatímco konzumace grapefruitu samotného vám nepomůže spálit více tuku, zařazení grapefruitu do vašeho jídelníčku vám může pomoci shodit přebytečná kila.

Podle jedné teorie za to může přísada v grapefruitu zvaná nootkatone.

Metabolismus je skupina procesů, kterými tělo využívá energii nebo spaluje kalorie; čím rychlejší je váš metabolismus, tím více kalorií spálíte jak během odpočinku, tak při cvičení.

Tato zjištění ukazují potenciální účinek grapefruitu na hubnutí a jak toto ovoce může doplňovat zdravou stravu.

Zdroj obrázků: pixabay.com

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button