Babské radyKrásaPřírodní léčbaZdraví

Cesta ke zdravým a bílým zubům existuje, co je potřeba udělat?

Neschovávejte svůj úsměv jen proto, že nejste spokojeni s tím, jak váš chrup vypadá. Vždyť smát se je přece tak uvolňující a pozitivní. Tak se smějte!

Patříte mezi ty osoby, které mají stále úsměv na tváři a rády se smějí? Tihle lidé totiž působí naprosto šťastně, nicméně, jsou mezi námi i tací, kteří se úsměvu vyhýbají i přesto, že by se smát opravdu chtěli. Proč tomu tak je? Odpověď je jednoduchá. Tihle lidé se prostě stydí za své zuby.

Úsměv je totiž jeden z hlavních aspektů komunikace. Pokud máte žluté či špinavé zuby, Váš protějšek to ihned zaznamená a bude s Vámi i tak jednat, pokud se od Vašich zubů vůbec dokáže odtrhnout a Vám to dokáže hodně zničit sebedůvěru. Ale nevěšte hlavu, s tím se dá jednoduše něco udělat, musíte jen chtít. Vždyť smát se je tak uvolňující.

Jak udržet své zuby bílé?

Vaše zuby dokáže dokonale vybělit zubař nebo pouze hygienik, ale je už poté pouze na Vás, abyste si je bílé dokázali udržet. Stačí k tomu jen pár jednoduchých kroků.

  • Čištění zubů

Zuby je třeba si čistit minimálně dvakrát denně a jednou denně použít zubní nit. Zuby tak zůstanou zdravé a nebude Vás trápit zubní plak, který brání bělosti. Hlavní roli zde nehraje ani tak zubní pasta, ale spíše kartáček na zuby. Ten by měl mít husté štětinky a být šetrný k Vašim dásním, aby je neporanil, takže tvrdost kartáčku by měla být měkká.

  • Tmavé nápoje

vyvarujte se nápojům, které by Vám zuby mohly nenávratně zašpinit. Tahle rada se týká hlavně kávy, čaje, červeného vína, ale dokonce i ovocných džusů. Samozřejmě se těmto nápojům nemusíte vyhýbat úplně, pouze stačí, když jejich konzumaci omezíte.

  • Kouření? NE!

Kouření Vám nepřinese nic pozitivního. Mimo vážných zdravotních problémů Vám i nepěkně zbarví zuby, protože nikotin a dehet na nich nechávají hnědé skvrny. Navíc kuřáci mají přirozeně méně slin, které jim dokáží zuby čistit.

Které potraviny nám pomohou udržet zuby zářivě bílé?

  1. Květák – tuhle potravinu je třeba intenzivně žvýkat a to je právě pro zuby to pravé. Jelikož tím, že dlouho žvýkáte, produkujete více slin a ty nám přirozeně čistí zuby a zanechává je zářivé.
  2. Jahody – i když je tohle ovoce hodně červené, je ale plné enzymu kyseliny jablečné, která naše zuby přirozeně vybělí.
  3. Sýr – je známo, že mléko je skvělé nejen pro podporu kostí, ale také pro zářivý úsměv. Může za to kyselina mléčná a minerální vápník. Navíc fakt, že budeme sýr žvýkat, napovídá, stejně jako u květáku, že nám naše sliny pomohou při bělení našich zubů.

Pokud i přesto, že tyto rady dodržujete a stále nejste se svým chrupem spokojeni, neváhejte navštívit dentistu, který vám s vaším problémem určitě pomůže.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button