HubnutíKrása

Chcete spálit tuky a ještě se dobře vyspat? Pijte tyto nápoje před spaním – 1. díl

Mnoho lidí trpí poruchami spánku a podobné procento ukazuje i na lidi s obezitou. Je to náhoda nebo to spolu může nějak souviset? Přibíráním na váze, zejména v oblasti trupu a krku, zvyšujete riziko poruch spánku. Hůře se vám totiž dýchá, což kvalitu spánku rozhodně neprohloubí. Tento stav se také odborně nazývá „spánková apnoe“. Je to začarovaný kruh a spánkový dluh vám naruší celý metabolismus i hormonální rovnováhu, což může vést ke vzniku cukrovky a dalších závažných zdravotních problémů.

4 spalovače tuků

Jablko plus psyllium

Složení:

  • 1 jablko
  • 1 šálek studené vody
  • 2 lžičky psyllia
  • skořice

Jablko společně se slupkou nakrájejte a smíchejte s vodou. Vmíchejte psyllium a skořici. Ihned konzumujte. Po vypití si dejte ještě další sklenici čisté vody.

Pektin omezuje vstřebávání tuků ze střev a usnadňuje tělu rozkládat tuky na mastné kyseliny. Antioxidanty, jako je kvercetin v jablkách, pomáhá snížit oxidační poškození a zánět. Studie z roku 2003 rovněž ukazuje, že konzumace tří jablek denně přispívá ke snížení hmotnosti.

Psyllium – slupka psyllia je jedlá rozpustná vláknina a současně prebiotikum. Pomáhá rychleji a efektivněji odvádět odpad z tlustého střeva . Kromě známých pozitivních účinků na vaše srdce a hladinu cholesterolu, zlepšuje hladinu glukózy u diabetiků.

Skořice – toto oblíbené koření reguluje hladinu cukru v krvi. Také zvyšuje váš metabolismus a dokonce pomáhá spalovat břišní tuk a zároveň snižuje chuť k jídlu.

Třešňě plus aloe vera

Složení:

  • 60 – 120 ml třešňového džusu
  • 60 ml šťávy z aloe vera
  • studená voda

Obsah smíchejte s vodou v hrnku o 250 ml. Dobře promíchejte a vypijte.

Šťáva z třešní přináší výrazné snížení závažnosti nespavosti. Může zvýšit hladinu melatoninu , což zlepší dobu a kvalitu spánku.

Gel z aloe vera – listy aloe vylučují čirý gel naplněný aktivními složkami včetně vitamínů, enzymů, minerálů, cukrů, ligninu, saponinů a aminokyselin. Tato prastará rostlina obsahuje také různé antioxidanty a antiseptické látky, které inhibují růst bakterií v souvislosti s infekcemi a záněty. Aloe vera je široce používaný tradiční lék na cukrovku. Novější studie potvrzují, že se podílí na řízení hladiny glukózy v krvi. Je také prokázáno, že urychluje hubnutí.

Aloe je známé projímadlo, takže buďte opatrní, kolik toho vypijete!

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Back to top button