Krása

Domácí scrub na obličej s kávou, kokosovým olejem, medem a mrkvovým olejem

Scrub na obličej je velmi podobný peelingu. Připravuje se z přírodních ingrediencí a jeho hlavním účelem je zbavit vás odumřelých kožních buněk, prokrvit obličej a postarat se o dostatečnou regeneraci. Slovo scrub pochází z angličtiny a doslova znamená: „drhnout to“. Domácím scrubem si můžete opatrně „drhnout“ také svůj obličej a postarat se o to, aby vypadal déle mladiství. Zvláště pokud použijete vhodné ingredience, vaše pleť bude zdravá na dlouhou dobu. 

Vyzkoušejte scrub

Odstraněním odumřelých kožních buněk pomocí scrubu snižujete riziko tvorby akné, zbavuje vás nečistot a bakterií, které se udržují v již odumřelé pokožce a pórech. Navíc dokonale prokrvuje vaši pleť a podporuje její regeneraci. Scrub by měl obsahovat malé zrnité části, které mohou zastupovat rozdrcená kávová zrna, oříšky či semínka. Navíc scrub pomáhá k vyhlazení pokožky a k jejímu změkčení. Scrub můžete samozřejmě koupit i v drogérii či si jej objednat z internetu. U těchto výrobků však nikdy na 100% nevíte, co obsahují. Přitom je tak snadné připravit si domácí scrub na obličej.

Vhodné ingredience?

Na domácí srub můžete využívat různých ingrediencí. Vždy byste však měli myslet na to, že srub by měl obsahovat olejovou složku, hojící a obrušující. Zvolit můžete olej kokosový, olivový, jojobový, makadamiový či avokádový či oleje míchat. Základem může být kokosový olej obohacený o pár kapek oleje jojobového. Hojivou složkou může být právě jeden z druhý esenciálních olejů či med a obrušující složkou může být i třtinový cukr. Náš scrub obsahuje kokosový olej a med. Kokosový olej je přírodní antimikrobiální látkou. Pomáhá hydratovat pokožku. Med je skvělou volbou na hojení vaší pokožky a dokáže skvěle absorbovat a udržovat vlhkost, což udržuje vaši pokožku měkkou a hydratovanou.

Další složkou ve scrubu je káva. Použijte kávu mletou, ne rozpustnou! Káva je bohatá na antioxidanty, které pomáhají léčit pokožku, a odstraňuje odumřelé kožní buňky.

Jako další ingredienci použijte olej z mrkvových semen, který má nádhernou jantarovou barvu a je extrahován ze semen mrkve. Léčí suchou pokožku a pomáhá odstranit vrásky. Je vhodný pro suchou i mastnou pleť.

Poslední ingrediencí je olej z čajovníku. Díky tomuto oleji bude vaše pokožka zdravá. Olej má totiž antibakteriální vlastnosti díky obsaženým terpenů. Pomáhá léčit a hojit vaši pleť.

Postup:

  • 2 lžíce kokosového oleje
  • 2 čajové lžičky medu
  • 4 lžíce mleté kávy
  • 8 kapek mrkvového oleje
  • 6 kapek esenciálního oleje z čajovníku

Připravte si nádobu a nalijte do ni kokosový olej, přidejte med, oleje a kávu. Zamíchejte a skladujte scrub v chladu.

Jak jej používat?

Scrub byste měli aplikovat na čistou pokožku. Vyčistěte si obličej, opláchněte a trochu osušte. Scrub provádějte buď nad umyvadlem či přímo ve sprše, abyste si příliš nezaneřádili koupelnu. Jemně masírujte obličej a krk, můžete scrub použít i na vaše ruce. Pozor však na oči! Poté opláchněte teplou vodou, usušte a naneste krém či hydratační přípravek. Srub provádějte jednou či dvakrát týdně, aby byla vaše pleť rozzářená a zdravá.

Zdroj: draxe.com

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button