KrásaRady a tipy

Návod: Směs olejů, které pečují o krásný vzhled mužských vousů

Jsou vaše vousy bez lesku, lámou se a nevypadají zrovna zdravě? Vyzkoušejte si s námi připravit přípravek na podporu zdraví vousů. Jde o směs olejů, které podpoří nejen krásný lesk, ale vousy posílí a podpoří jejich růst. Tento přípravek můžete také svému muži věnovat jako originální dárek. 

Vousy na každém rohu

Pravdou je, že se v posledních několika letech staly vousy velmi populárními. Nechávají si je narůst muži po celém světě, a to nejen ve spojitosti s Movemberem jako prostředek k informování o rakovině prostaty. Svou roli sehrál také hispter styl, který se vrací svou představou k muži elegánovi, který je moderní a nebojí se na sebe vzít věci ze sekáče a kostnaté brýle. Tím pádem se stává čím dál tím více mužů vousatých, ale ne vždy o své vousy správně pečují a vypadají k světu.

Péče o vousy

Na trhu jsou již k dostání některé prostředky, jež podporují zdravý a krásný vzhled vousů. Proč si však nepřipravit přípravek domácí, o němž víte, co je v něm a zaručuje vám čisté použití prostředků, žádná průmyslová výroba. V přípravku na vousy by neměl chybět jojobový olej působící jako účinné změkčovadlo na vousy, zklidňuje pokožku a uvolňuje vlasové folikuly. Navíc má hydratační účinky na vaši pleť i vousy. Mandlový olej je běžně používán pro homeopatické a kosmetické účely. Má lehkou strukturu, která se snadno vstřebává do pokožky a silně ji vyživuje. Má též jemnou příjemnou vůni.  Kokosový olej působí v této směsi jako ničitel bakterií, chrání vás před vznikem akné a hydratuje pokožku.

Esenciální oleje vousy provoní a vyživuje je. Esenciální olej z cedrového dřeva má zemitou vůni s lehce sladkými tóny. Snižuje podráždění pokožky díky antiseptickým vlastnostem a má dokonce aromaterapeutické výhody, jako je pomoc proti depresi. Cedrové dřevo je symbolem ochrany, moudrosti a hojnosti. To z něj dělá skvělou volbu pro muže. Esenciální olej ze santalového dřeva má vůni připomínající les s lehce sladkými tóny a přináší pocit klidu a duševního prozření.

Jak na to?

  • 15 ml jojobového oleje
  • 15 ml mandlového oleje
  • 1 lžíce kokosového oleje
  • 3-4 kapky esenciálního oleje z cedrového dřeva
  • 3-4 kapky esenciálního oleje ze santalového dřeva
  • malá láhev s kapátkem

Nejdříve si připravte lahvičku či flakonek, do kterého budete míchat směs olejů. Skvělá je lahvička s kapátkem, stačí si kápnout olej do dlaně a rozetřít do vousů a pokožky. Do lahvičky smíchejte jojobový, mandlový, kokosový olej a esenciální oleje. Uzavřete a řádně protřepejte. Používejte pravidelně, večer po umytí obličeje, ráno či předtím než jdete někam na večeři a podobně. Směs esenciálních olejů totiž vousy také dokonale provoní. Nezapomeňte oleje pokožku i vousy pořádně namasírovat, aby se směs opravdu vstřebala a vy jste využili veškeré její účinky.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Daniela

Optimistka, milovnice zdravého stravování, obdivovatelka přírody, umění a literatury.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button