Rady a tipy

Už nikdy nebudete muset drhnout záchod – vyrobte si tyto čistící bomby

Asi každý z nás touží po dokonale čisté koupelně a záchodu. Často jí věnujeme více pozornosti než například kuchyni, jelikož umýt všechny skvrny se občas zdá nemožné. Existuje však jeden způsob, jak udržet záchod v čistotě po celou dobu. Produkty z obchodů jsou ale plné chemikálií, které jsou nebezpečné především pro děti.

Chlor reaguje s kyselinou a uvolňuje toxické plyny. Ty způsobují dráždivé reakce a poškozují kůži a ostatní organický materiál, na kterém ulpí. Některé produkty jsou navíc doplněny o vůně, které stimulují alergické reakce, způsobují bolesti hlavy a dráždí plíce. To je důvod, proč bychom měli používat více přírodní produkty, namísto chemických. My vám proto přinášíme jeden postup, jak na domácí čistící bomby do záchodu.

Na domácí čistící bomby budete potřebovat:

  • ½ šálku jedlé sody
  • ½ šálku kyseliny citrónové
  • ½ šálku kukuřičného škrobu
  • vodu
  • 25 kapek esenciálního oleje dle vlastního výběru (například esenciální olej z pomeranče má velmi silné čistící účinky)

Všechny přísady dejte do sáčku, kromě esenciálního oleje a vody, a dobře promíchejte. Přidejte asi 2-3 lžičky vody, sáček uzavřete a promačkejte. Tento proces opakujte tak 6-7 krát. Nepanikařte, pokud směs začne pěnit. Je to vcelku normální, díky obsažené jedlé sodě a kyselině.

Konečná směs by měla mít konzistenci podobnou těstu na koláče. Pokud směs stlačíte, měla by být tvrdší. V této fázi přidejte esenciální olej a znovu promačkejte. Směs velmi silně natlačte do forem. Pokud máte dvě stejné formy, je ideální jednu naplnit a druhou formou směs ještě dotlačit. Směs nechte zaschnout. Obvykle to trvá 2-3 dny. Poté vyjměte bomby z forem a nechte ještě proschnout minimálně 2 dny.

Bomby uchovávejte v dobře uzavíratelné nádobě, nejlépe v plastové.

Použití bomb je velmi jednoduché. Stačí jen bombu hodit do záchodu. Jakmile začne pěnit, můžete záchod pročistit štětkou. Záchod bude během chvil neuvěřitelné čistý.

Neztrácejte čas dlouhým úklidem a vyzkoušejte tuto přírodní bombu.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button