Dům a zahradaRady a tipy

6 tipů, jak vyčistit koupelnu přírodní cestou

Chcete, aby vaše koupelna byla čistá a bez bakterií. Vyzkoušejte některé z přírodních čisticích přípravků, které si snadno vyrobíte doma. Jejich výhodou je ekologická šetrnost, nízká cena a fakt, že většinu přísad máte doma.

Pračka

Vyberte krátký cyklus s teplovou vodou, přidejte čtvrt šálku jablečného octa a spusťte pračku. Po ukončení cyklu ještě nechte asi hodinu odstát. Pračku vypusťte a ještě nechte „vyvětrat“.

Sprchová hlavice

Připravte si jablečný ocet, prázdný plastový sáček a gumičku. Nalijte jeden šálek octa do sáčku a přidělejte pomocí gumičky na sprchovou hlavici (musí být zcela ponořená do octa). Takto ponechejte asi hodinu a opláchněte. Hlavice tak bude dezinfikovaná a lesklá.

Podlaha a dlažba

Vezměte lžičku mycího přípravku, čtvrt šálku peroxidu vodíku a půl šálku jedlé sody. Z těchto ingrediencí vytvořte směs, kterou použijete na mytí.

Vana

Zde můžete použít mořskou sůl a grapefruit. Grapefruit rozkrojte na poloviny, které ponoříte do roztoku mořské soli. Poté částmi grapefruitu vyčistěte vanu.

Umyvadlo

Smíchejte citronovou šťávu a hydrogenvinan draselný a pomocí starého kartáčku na zuby aplikujte směs, kterou nechte nějakou dobu působit. Následně opláchněte.

WC

Kombinací citronové šťávy, jablečného octa a jedlé sody vytvoříte směs, kterou vydezinfikujete vaši toaletu a dáte jí zářivý vzhled.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button