OstatníRady a tipy

3 netoxické triky pro likvidaci plísně

Pokud vás trápí plíseň ve vašem obydlí, měli byste jí co nejdříve odstranit. Její dlouhodobá přítomnost může ovlivnit vaše zdraví a to i v případě, že nejste alergičtí. Mnozí lidé reagují na plísně tím, že trpí únavou a někteří dokonce i depresí. Proto je nejlepší snažit se udržovat v domácnosti ideální vlhkost, abyste jejímu vzniku zamezili.

Co ale dělat, pokud je plíseň již v pokročilém stádiu a vy proti ní musíte nějak zakročit? My vám nyní přinášíme tři účinné triky, jak plíseň odstranit. A s největší pravděpodobností budete mít alespoň jeden z nich doma.

Ocet

Ocet je prvním účinným bojovníkem a rovněž se jedná o nejlevnější variantu. Nevýhodou octu je jeho silný a často velmi nepříjemný zápach. Dokáže ale zabít až 82 % plísní. Octem naplňte prázdnou nádobu rozstřikovače a nastříkejte ho přímo na postiženou oblast. Uvidíte, jak se plíseň bude pomalu ztrácet. A pokud je pro vás pach z octa opravdu neúnosný, investujte do destilovaného bílého octa a nakapejte do něj pár kapek éterického oleje s vaší oblíbenou vůní.

Grapefruit

Výhodou při používání tohoto citrusu je, že je téměř bez zápachu. Na dva šálky vody budete potřebovat 20 kapek šťávy vymačkané z grapefruitu. Pomocí rozstřikovače ho nastříkejte na místo s plísní a nechte působit. Plíseň už neoplachujte ani neodstraňujte jiným způsobem.

Tea tree olejíček

Nejčastěji využívaným odstraňovačem je právě extrakt z tea tree. Stačí, když do nádoby rozstřikovače smícháte 2 šálky vody se dvěma lžičkami tea tree olejíčku. Tea tree je velmi silná dezinfekce a jeho vůně může být někomu i příjemná. Nevýhodou však zůstává jeho vysoká cena.

Plíseň může být velmi nebezpečná a to obzvláště, pokud ve vaší domácnosti žijí děti, straší osoby, osoby trpící alergiemi a astmatem, nebo osoby s oslabeným imunitním systémem. Tyto tři způsoby vám ale zajisté pomohou zatočit s touto otravnou společnicí jménem plíseň.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button