KrásaRady a tipy

Užívejte si domácí bylinné koupele

Bylinné koupele hojí tělo i ducha. Mají nejen relaxační účinky, dodávají tělu také energii, zjemňují pokožku a uvolňují rozbolavělé svaly. Do relaxačních bylinných koupelí patří například heřmánek, levandule, mučenka a růže. V posilující koupeli by neměl chybět citron, eukalypt, grapefruit, máta peprná či mateřídouška.

Proč je důležitá pravidelná koupelová relaxace?

Dopřát si pravidelně horkou koupel není důležité jen pro očistu těla. Koupel má svůj význam už stovky let. Nejenže horká koupel dokonale prokrví celé tělo a prohřeje organismus, což zvláště v zimním období náležitě oceníme, ale stává se také léčebnou lázní, která obohacená o bylinky, získává na širším rozměru. Koupel může hojit vaši pokožku, uvolnit svaly, zrelaxovat tělo i mysl, působí také jako aromaterapie a vlhký vzduch zároveň blahodárně působí na váš dýchací systém. Dopřávejte si koupele pravidelně. Donutí vás relaxovat a vaše tělo bude po koupeli jako znovuzrozené.

Relaxační bylinná koupel

Heřmánek, levandule a pomerančovník zmírňují tělesné i duševní napětí. Smíchejte tedy po 3 polévkových lžících sušeného heřmánku, levandule a pomerančovníku hořkého, vsypte do dvojitého látkového sáčku, zavažte a během natáčení vany vložte do vody. Zde nechte alespoň 20 minut. Pro větší uvolnění vypijte během koupele šálek heřmánkového nebo limetkového čaje.

Posilující bylinná koupel

Pro celkové osvěžení a posílení smíchejte po 3 polévkových lžících sušené máty peprné, rozmarýny a levandule, vsypte do vody. Tato koupel tělo posiluje a její vůně vám dodá síly. Připravit si můžete během koupele také čaj z máty peprné, která uklidňuje žaludek.

Bylinná koupel pro suchou pokožku2866229470_9e9aa2b6a4_b

Kostival a kořen proskurníku lékařského zvláčňují suchou pokožku. Heřmánek a růžové korunní plátky dodávají uklidňující vůni. Smíchejte po 2 polévkových lžících sušeného kostivalového listu, kořene proskurníku, růžových korunních plátků a heřmánku. Směs vložte do vany a užívejte si koupel. Vaše pokožka bude po této koupeli jako znovuzrozená.

Bylinná koupel pro unavené svaly

Rozbolavělým svalům spolehlivě uleví, v kuchyni běžně používaná, majoránka, rozmarýna a levandule. Smíchejte po 3 polévkových lžících od každé byliny a směs vsypte do vany. Tato koupel uleví vašim svalů, pomáhá k relaxaci a má také aromaterapickou vlastnost, především díky levanduli a rozmarýnu

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button