KrásaRady a tipy

Myjete si vlasy správně? Ukážeme si správný postup

Krásných a zdravých vlasů můžete docílit mnoha způsoby. Je to správná vlasová kosmetika, jídelníček, ale i správné mytí vlasů. Není totiž jedno, jak si vlasy myjete a proto, aby ty vaše zářily, si musíte osvojit správnou mycí techniku. Tyto typy jsou od předních kadeřníků. Pojďme se na ně podívat.

Prvním krokem je oplachování

Předtím, než použijete šampón, musíte vlasy pořádně namočit. Vlasy potřebují pořádně opláchnout a pomocí teplé vody otevřít pokožku hlavy. Tímto způsobem pak vyčistíte vaše vlasy od jakéhokoliv produktu a nečistot z nich. Otevření pokožky hlavy je také důležité, aby absorbovala důležité složky z kondicionéru.

Použijte kondicionér před šamponem pro dlouhé vlasy

Pokud máte vlasy pod ramena, měli byste použít nejdříve kondicionér a poté vlasy opláchnout. Kondicionér použijte před tím, než použijete šampon. Vmasírujte ho jen do délek vlasů. Vlasy tak budou lesklé a hladké.

Aplikace šampónu

Malé množství šampónu, asi o velkosti tří hrášků, si dejte do dlaně a naneste po celých vlasech. Množství se ale odvíjí i od toho, zda jsou vaše vlasy husté, jemné, krátké, či dlouhé.

Jemnost

Poškození pokožky vlasů je často způsobeno špatným mytím a přílišným třením pokožky. Vlasy myjte velmi jemně a opatrně. Vlasy začněte masírovat u hlavy jen konečky prstů. Nepřehánějte to s krouživými pohyby, které vlasy zacuchají a ničí. Vlasy myjte od kořínků po konečky, ve směru jejich růstu.

Mýt nebo nemýt dvakrát

Pokud máte vlasy hodně špinavé a v prvním případě vám šampón velmi málo pěnil, vlasy umyjte dvakrát. Pokud ale pěnil akorát, není potřeba vlasy mít podruhé.

Kondicionér v délkách

Po umytí šampónem následuje kondicionér. Kondicionér je důležitý hlavně pro konečky vlasů. Nenanášejte ho proto k pokožce hlavy, ale jen do jeho délek.

Konečné oplachování

K úplnému oplachován patří studená voda. Ta zajistí to, že vaše vlasy budou lesklé a pokožka hlavy se uzavře.

Používejte produkty přímo na váš typ vlasů. Vlasy myjte každý den jen v případě, že se vám hodně mastí. Pokud ne, stačí třikrát týdně. Myjte si vlasy správně a efekt poznáte okamžitě.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button