Babské radyKrása

Recept na domácí šampon pro zvětšení objemu a lesk

Jak se říká – vlasy, koruna krásy. U žen to platí dvojnásob. O vlasy je ale třeba řádně pečovat. Jinak se třepí, lámou, jsou slabé a bez lesku. Navíc si mnohdy myslíme, že si pomůžeme nejrůznějšími přípravky z drogerie. Opak je ale často pravdou – chemické látky vlasy zatěžují a ty jsou pak zplihlé a bez života. Vsaďte raději na přírodu! Správná kombinace zaručí skvělý výsledek.

Šampon pro objem a lesk

Má úžasné účinky díky spojení toho nejvzácnějšího, co příroda nabízí.

Kopřiva: Je známá jako jeden z nejlepších přírodních zdrojů pro péči o vlasy. Prokrvuje pokožku hlavy a podporuje růst vlasů.

Ricinový olej: Je obrovskou zásobárnou vitamínu E. Má silné antibakteriální a zabraňuje tvorbě lupů a množení bakterií na pokožce hlavy. A zdravá pokožka znamená i zdravé vlasy.

Vitamín B5: Kyselina pantheonová, neboli vitamín B5 je pravidelnou součástí jakýchkoliv přípravků na vlasy. A je to tak proto, že stimuluje regeneraci vlasů a udržuje je v dobré kondici.

Na výrobu domácího zázraku na vlasy budete potřebovat:

  • 750 ml čistého kopřivového šamponu z obchodu
  • 2 kapsle s vitamínem B5
  • 50 ml ricinového oleje
  • 10 olejových tobolek s vitamínem A a D
  • 30 ml šťávy z kopřiv
  • prázdnou 1 l láhev

Postup:

  1. Do lahve nalijte všechny suroviny.
  2. Dobře láhev protřepejte, aby se vše dobře promíchalo a propojilo.

Použití:

Před každým mytím láhev opět protřepejte. Šampon použijte tak, jako každý jiný šampon a jemně jej vmasírujte do pokožky hlavy. Nechte jej pár minut působit a pak smyjte vlažnou vodou. Během používání šamponu je vhodné podpořit růst vlasů i zevnitř. Nejlépe to uděláte dodržováním vyváženého jídelníčku plného zeleniny a ovoce a pitím kopřivového čaje.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button