Krása

Toužíte po stále mladistvé pleti bez vrásek? Dopřejte si japonskou masku

Pokud si vybavíte japonské ženy, většinou se vám na mysli vytane tmavovlasá žena menšího vzrůstu s dokonale jemnou pletí. Japonci umí o svou pleť pečovat a nebojí se využívat zdrojů, které jsou jim nejbližší, tedy především rýže. Mnoho z nás se snaží najít dokonalou péči o pleť, která by zastavila projevy stárnutí a udržela pokožku zářivou, bez vrásek a jiných nedostatků. Zkuste si s námi připravit japonskou masku, kterou si vyrobíte doma z běžně dostupných ingrediencí za několik minut.

Ingredience:

  • 3 lžíce rýže
  • 1 lžíce medu
  • 1 lžíce mléka

Příprava této masky je velmi jednoduchá. Budete potřebovat menší hrnec a v něm uvařte rýži. Vodu z uvařené rýže si schovejte. Nevyhazujte ji! Přišli byste o cenné látky. Nyní smíchejte rýži s polévkovou lžící horkého mléka a lžící medu. Vše řádně promíchejte a aplikujte masku na vyčištěnou pleť. Maska by měla uschnout. Poté ji z obličeje sundejte a omyjte obličej vodou, která vám zbyla z vařené rýže. Následně obličej opláchněte vlažnou vodou a osušte ručníkem.

Proč používat rýži na pleť?

Rýže je bohatá na prospěšné látky, které předává vaší pleti. Obsahuje látku zvanou skvalen, která chrání pokožku před škodlivými účinky, které přicházejí z okolí, tedy před působením slunce, větru a jiných vnějších vlivů. Rýže vaši pleť obohacuje vitamínem B1, B2 a B3, je také bohatá kyselinu linoleovou. Skvalen i kyselina linoleová působí jako silné antioxidanty a stimulují produkci kolagenu ve vaší pleti. Tím se také zasluhují o zpomalení tvorby vrásek. V rýži je pro vaši pleť přínosný také vitam E a gama Oryzanol.

Účinky rýžové vody na vaši pleť

Voda, která vám zbyla z vařené rýže je velmi prospěšná pro vaši pleť. Zlepšuje krevní oběh v pokožce a působí také jako antioxidant, hydratuje pokožku a zbaví vás akné. Ve vyvařené vodě se totiž ukrývají složky, které rýže během varu předala vodě. Rýžová voda účinně hojí ranky na vaší pleti, zabraňuje vzniku zánětů a udržuje pokožku zdravou. Pokud chcete dosáhnout brzy viditelných výsledků, opakujte omývání pleti rýžovou vodou alespoň jednou týdně.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button