Krása

Návod: Přípravek na vlasy z jablečného octa

Jablečný ocet se stal u příznivců zdravého stravování a přírodní péče o tělo velmi oblíbeným. Jablečný ocet si totiž zachovává mnoho zdravého z jablek a přenáší zdravé látky do vašeho organismu a podporuje vaši krásu a zdraví. Připravte si přípravek na vlasy z jablečného octa, díky kterému budou vaše vlasy lesklé a plné síly. 

Jablečný ocet a krása

Jablečný ocet detoxikuje tělo a pečuje o vaši pleť i vlasy. Používaly jej již naše babičky, ale ve formě většinou klasického octa. Jablečný ocet můžete užívat vnitřně i zvnějšku. Jablečný ocet vyrovnává pH pokožky hlavy a bojuje proti vzniku lupů a suché pokožky. Enzymy v jablečném octě zabíjejí bakterie, které vedou i ke vzniku ekzému či vypadávání vlasů. Skvěle chutná jen rozředěný vodou, dopřávat si jej můžete i na lžičku či do svých salátů a pokrmů, které potřebují dochutit o jemně kyselou chuť. Zlepšuje také vaše trávení.

Přípravek na vlasy s jablečným octem

  • 1/8 šálku organického jablečného octa
  • 3/4 šálku čisté vody
  • 10 kapek citronového silice
  • 10 kapek rozmarýnové silice
  • čistá lahvička

Do čisté lahvičky nalijte jablečný ocet, poté vodu a protřepejte. Poté vlijte esenciální oleje a dobře promíchejte. Aplikujte na vlasy a pokožku hlavy po umytí vlasů. Po aplikaci této směsi s jablečným octem vlasy již mýt nemusíte či si je opláchněte pouze studenou vodou. Přípravek používejte pravidelně, abyste dosáhli lesklých vlasů a zdravé pokožky hlavy.

Jablečný ocet a vnitřní použití

Jablečný ocet je zázračným lékem na vaše vlasy, ale i pro vaše tělo. Pokud ho již budete mít doma či vám ho trocha zbyde, naučte se jej využívat také vnitřně. A proč? Jablečný ocet čistí ledviny, pomáhá od únavy, léčí bolesti hlavy, dutin a krku, je vhodný při chřipce a nachlazení, pomáhá snížit krevní tlak a hladinu LDL cholesterolu, je vhodný pro osoby, které trápí dna, artritida či ztuhlé klouby, podporuje tvorbu žaludečních kyselin, odstraňuje pálení žáhy, čímž působí příznivě na váš trávicí trakt. Jablečný ocet by měl mít ve vaší kuchyni své místo po celý rok jako prevence, léčitel i pečovatel o vaši krásu.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button