KrásaPrevence

Jak udržet hormony na uzdě a ještě shodit pár kil?

Existuje přímý vztah mezi hubnutím a hormonálním stavem organismu. Každý aspekt hubnutí je řízen hormony, včetně toho, kam se ukládá tuk, jaké budou vaše chutě na jídlo a jak moc budete jíst. V praxi to znamená, že jakýkoliv druh hormonální nerovnováhy může sabotovat vaše úsilí zhubnout. Přestat jíst nezdravá jídla a více hýbat je základ, ale musíte také pochopit, že bez správně fungujícího těla to prostě nepůjde.

Všechno začíná detoxem

Chcete začít řešit hormonální nerovnováhu? Měli byste zvážit životosprávu, do které mimo jídla patří třeba i spánek a cvičení. První věc, na kterou byste se měli předem zaměřit je očištění těla od toxinů. Pouhá změna jídelníčku dokáže divy, ale tělo na to musí být připraveno. Jedině tak zvládne využít všechny živiny, které přijmete. Druh detoxu záleží už hlavně na vás.

Potraviny, které byste měli vyřadit z jídelníčku

Pokud jste na nějaký druh jídla alergičtí raději ho úplně vyřaďte. I stopové prvky v této podobě totiž mohou vašemu tělu ubližovat.

Dalším bodem jsou potraviny s vysokým glykemickým indexem. Zapomeňte na jídlo plné sacharidů jako je bílý chléb, sladké nápoje, těstoviny a většina zpracovaných potravin.

Jaké potraviny jíst

hormonyPotraviny s nízkým glykemickým indexem udržují hormony v rovnováze. Zařaďte tak do jídelníčku banány, artyčoky, rozinky, ovesné vločky, fazole a ořechy – obsahují vysoké procento vlákniny.

Cílové hubnutí

Asi víte, že každý má svou problematickou oblast, kde se ukládá většina tuku jinde. Někdo na břiše, jiný na stehnech, atd. Existují však potraviny a bylinky, které působí jako perfektní rozpouštědlo tukové zásoby v jednotlivých oblastech.

Břicho

Svaly na břiše máme všichni, ale kryje je tuk. Bazalka posvátná umí působit cíleně v této oblasti a pomoci s tukovými zásoby. Spolu s ní je to také špenát, citrusy, ořechy, fazole a ječmen.

Hýždě

Vše má své limity i tu. Nelíbí se vám větší zadeček? Snižte hladinu estrogenů. S tímto problémem si skvěle poradí brukvovitá zelenina jako je brokolice a květák. Také pomohou chia semínka, len a sezamové semínko. Z ovoce pak granátové jablko a červený hrozen.

Mít v pořádku hormony není tak otázka jen psychiky, ale i vzhledu. Pokud tedy zápasíte s kily, zkuste se nejdříve zaměřit na váš hormonální stav.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button