KrásaRady a tipy

Nejrychlejší a nejjednodušší způsob, jak léčit popraskané paty

Popraskané paty nejsou žádným hezkým ani příjemným projevem. Nejčastěji je to známka dehydratace, nebo jiného zdravotního problému či nedostatečné péče o chodidla. Jak se popraskaných pat zbavit? My vám nyní přinášíme tipy na přírodní léčbu extrémně suché pokožky. Naše metody navrátí patám původní vzhled. Tyto prostředky jsou velmi účinné a jednoduché. Pojďme se na ně tedy společně podívat.

4 nejlepší způsoby, jak léčit popraskané paty

Citrónovo-glycerinová metoda

Tato metoda vám pomůže zjemnit kůži na nohou a snížit pocit napětí, které vede k dalšímu popraskání.

Nejdříve v teplé vodě rozmíchejte trochu soli, glycerinu, citrónové šťávy a růžové vody. V takto připravené lázni máčíme nohy po dobu 20 minut. Po 20 minutách použijeme pemzu na zjemnění suché kůže a odstranění mozolů.

Tento lék se dá použít i bez vody. Všechny přísady jen smícháte do jemné konzistentní směsi. Směs stačí aplikovat rovnou na paty. Poté si navlékněte bavlněné ponožky a směs nechte působit přes noc. Tuto metodu opakujte po dobu 4-5 dnů.

Vazelínovo-citrónová metoda

Vazelína a citrónová šťáva proniká hluboko do kůže, a to vám pomůže zjemnit ztvrdlou kůži na patách a zacelit popraskané paty.

Do horké vody nasypte trochu soli a nohy v ní namáčejte po dobu 20 minut. Potom svá chodidla důkladně vysušte a smíchejte 1 polévkovou lžíci šťávy s 1 polévkovou lžíci vazelíny. Směs naneste na paty, chodidla zabalte do bavlněné ponožek a nechte působit přes noc. Tento postup opakujte několik dalších dnů.

Medová metoda

patyMed je velmi silným lékem a má mnoho prospěšných vlastností, které pomáhají pokožce. Med pokožku hydratuje a extra zjemňuje.

1 šálek medu rozpusťte v kbelíku horké vody. Nohy namočte na dobu 20 minut a 5 minut masírujte. Pak stačí nohy opláchnout, vysušit a namazat výživným krémem.

Rýžová metoda

Poslední metoda je založena na rýžové mouce, která zvláčňuje pokožku a snižuje problém s popraskanými patami.

Nejprve smíchejte 2 lžíce rýžové mouky, medu a jablečného octa. Potom nohy namočte na dobu 20 minut v teplé vodě. Směs aplikujte na paty a kruhovými pohyby masírujte několik minut.

Pokud vás trápí popraskané paty, vyzkoušejte tyto úžasné přírodní metody. Budete velmi překvapeni, jaké výsledky vám přinesou.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button