KrásaRady a tipy

Ušetřete peníze za kosmetiku: předcházejte suché pokožce i vlasům

Všechny kosmetické výrobky mají krásný obal a ještě přesvědčivější reklamu. To je hlavní důvod k tomu, proč se ženám plní koupelna různou zbytečnou kosmetikou.

Ve skutečnosti není potřeba utrácet horentní sumy za tolik přípravků, které mnohdy ani nefungují. My vám dnes přinášíme seznam kosmetických přípravků. Nabídneme vám lepší a hlavně zdravější alternativy těchto předražených produktů.

Roztřepené konečky

Ano, všichni víme, že není hezké mít zničené vlasy a roztřepené konečky. Mnoho žen kupuje různé kosmetické přípravky a nakonec jsou velmi zklamané. Proč? Na tohle je jednoduchá odpověď. Nic nezacelí roztřepený vlas. Jediný způsob, jak se jich zbavit je jejich ostříhání. Neexistuje žádný magický lék, který by tomuto typu problému pomohl. Prostě si zajděte ke kadeřníkovi.

Celulitida

Máme pro vás dobrou zprávu. Celulitidy se skutečně jde zbavit. Stačí, když budete každý den cvičit, nebo vynakládat jakoukoliv fyzickou aktivitu, jíst zdravě, dodržovat správný pitný režim a vyhýbat se nápojům, které tělo odvodňují, jako je např. káva či alkohol. Ovšem krémy bojující proti celulitidě nemůžou nikdy fungovat. Ano, nebudete mít vysušenou pokožku a možná vám nějaký drahý krém lehce zpevní danou oblast, ale celulitidy se takto zbavit nelze. Začněte cvičit a jíst více ovoce a zeleniny.

Čistící voda

kosmetikaO pokožku je třeba se správně starat a mýt ji ráno a večer. Večer je ideální použít pleťovou vodu. Ovšem pozor. Vyhněte se vodám, které pleť pouze čistí, ale nevyživují. Vaše pleť bude buď vysušená, a nebo se začne více mastit. Nejlepší tonika jsou ty, která dokážou obnovit Ph vaší pokožky.

Sprchový gel

Mezi sprchovými gely nevybírejte podle vůně a vzhledu obalu, ale podle složení. Nejlepší volbou jsou hydratační mýdla obsahující přírodní složku, která udržuje hydratovanou vaši pokožku.

Tělový peeling

Místo peelingu z obchodu si vyrobte vlastní domácí a čistě přírodní peeling. Je opravdu zbytečné plýtvat penězi, když si můžete vyrobit peeling doma. Co třeba kávový, medový či se solí a olivovým olejem? Tyto peelingy jsou ve skutečnosti mnohem účinnější, než z drogérií a navíc bez jakýchkoliv chemikálií.

Balzám na rty

Zde platí podobné pravidlo, čtěte příbalový leták. Mnoho dražších balzámů na rty obsahuje alkohol, který pokožku spíše vysušuje. Sáhněte po levnějších variantách, jsou mnohdy účinnější. A pokud toužíte po čistě přírodním balzámu, používejte na rty olivový nebo kokosový olej. Vaše rty jistě nebyly nikdy tak hebké a vyživené.

Šampón proti lupům

Tyto šampóny skutečně mohou fungovat, ale jen některé. A navíc ty, co fungují, tak jen po dobu, co je používáte. Jakmile zvolíte jiný šampón, lupy se vám automaticky vrátí. Je proto dobré lupům předejít. Většinou je to důsledek velmi suché pokožky. Stačí, když si budete vybírat šampóny, které vyživují a nevysušují vlasy, nebo na pokožku aplikovat lehký balzám. Pokud váš problém přetrvává, měli byste navštívit dermatologa.

Pokud i vy nakupujete plno druhů kosmetiky, nedělejte to. Jak můžete vidět, mnohdy jsou to vyhozené peníze a někdy postačí tak málo, abyste neměli suchou pleť.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Jeden komentář

  1. Také bych potřebovala ušetřit peníze. Když se podívám na stav své dámské peněženky z https://www.penezenky-ahal.cz/damske-penezenky/, tak se mi chce brečet. Na začátku měsíce jsem měla ještě 12 tisíc korun a teď v polovině měsíce s sebou tahám jenom čtyři sta korun českých. Nevím vůbec, co budu ten zbytek měsíce dělat. Je to se mnou ztracené.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button