JídloKrásaPrevenceZdraví

Sladká svačinka, která může mít pozitivní přínos pro Vaše zdraví?

Jste člověk na RAW stravě, vegan nebo pouze chcete zdravě mlsat? Pak čtěte dále.

Morušovník je rod rostlin patřící do čeledě morušovníkovité, dožívající se i několika stovek let, podle legendy pod ním sedával i Ježíš. Plodem morušovníku je ovoce označované jako moruše, v České republice oblíbené od dob středověku. V současnosti jsou plody moruše, vzhledově podobné ostružinám. Historické fakty dokazují, že morušovník spolu s cedrem patří k posvátným stromům naší planety. V naší krajině najdeme spíše starší stromy, jedná se o málo vysazovaný ovocný strom.

Morušovník je od dávné minulosti používán k výrobě pravého hedvábí. Listy morušovníku jsou jedinou potravou housenky motýla bource morušového a mají tedy nezastupitelný význam při výrobě přírodního hedvábí.

Plody moruše jsou bohaté na vitamíny C, beta karoten, B1, B2, B6, B9 a vitamín K. Tyto vitamíny pomáhají tělu normalizovat narušené funkce celého organismu a mají velmi dobrý vliv na metabolismus.

Díky takovému biochemickému složení moruše velmi dobře pomáhá při kardiovaskulárních onemocnění, somatických bolestí v srdeční oblasti, tachykardii či hypertenzi. Zvyšuje elastičnost cév a kapilár. Moruše posiluje imunitní systém, léčí choroby od prochladnutí přes angínu po zápal plic. Čínská medicína používá moruši při zimnicích, pro snížení horečky a impotenci. Podporují také citlivý zrak a sluch, zpomaluje stárnutí a šedivění vlasů.

 

Pokud máte chuť na sladké, vyzkoušejte tyčinky z pamírské moruše, které jsou naprosto  ideální pro vegany, vitariány a splňují všechny požadavky raw food stravy. Tyčinky Pamirian Mulberry obsahují jemnou přírodní fruktózu, a jsou plné vitamínů a minerálů.

Tyčinky můžete zakoupit ve třech příchutích, každá má samozřejmě něco do sebe. Čistou chuť moruše můžete cítit v originální tyčince, chuťově pestřejšími tyčinkami jsou ovšem tyčinky ochucené mátou nebo meruňkou.  Všechny tři jsou přírodními produkty. Bez obsahu cukru, tuku, lepku či tepelné úpravy.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button