Rady a tipyZdraví

Přírodní lék, který léčí kašel a bolest v krku během 24 hodin

Zimnice a kašel. Všichni víme, že tyto dvě drobné zdravotní potíže není dobré podceňovat. Pokud je totiž zanedbáme, můžou se proměnit v extrémně dráždivou a nepříjemnou nemoc. Nejhorší projevy jsou při špatně léčitelném suchém kašli, který může být i bolestivý. A nejenže obtěžují samotného pacienta, ale i lidi kolem něj. A pokud je kašel nepříjemný a dráždivý během dne, asi víte, že v nočních hodinách, kdy je tělo v klidu, jsou projevy třikrát horší a kašel vás nenechá spát.

V případě, že vás, nebo někoho z vaší rodiny zasáhne suchý kašel, vydáte se do lékárny pro léky utišující tuto nemoc. My vám ale dnes přinášíme čistě přírodní recept, který je mnohem efektivnější, než plno přípravků z lékárny. Po vyzkoušení budete ohromeni výsledky.

Lék proti kašli a škrábání v krku

Na lék proti kašli budete potřebovat:

  • 200 g cukru
  • 300 ml vody
  • 3 bobkových listů
  • 1 čajovou lžičku šalvěje
  • 1 lžíci bílého slézu
  • 1 lžíci heřmánku
sage-1544884_960_720
Jedna z ingrediencí je šalvěj.

Postup

V první řadě nechte rozpustit cukr při velmi nízké teploty. Jakmile začne cukr hnědou a karamelizovat, přidejte do směsi vodu a vše dobře promíchejte. Míchejte do doby, dokud se cukr úplně nerozpustí. Jakmile vznikne sladká voda, přidejte zbývající přísady a na mírném ohni vařte po dobu tří minut. Po uplynutí doby vyjměte z ohně a dejte ochladit. Vzniklý lék nalijte do čistých sklenic a uchovávejte v lednici.

Dávkování

Starší děti a dospělí mohou konzumovat jednu polévkovou lžíci několikrát denně. Menší děti dvě čajové lžičky několikrát denně (asi třikrát) a batolata jednou čajovou lžičku ve stejném intervalu, jako menší děti.

Pokud vás, nebo vaše děti, začne trápit suchý kašel, tento bylinkový lék vás rychle vyléčí.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button