Léčba Návod

Přírodní lék, který léčí kašel a bolest v krku během 24 hodin

Profilový obrázek
Napsáno od Karla Líbalová

Zimnice a kašel. Všichni víme, že tyto dvě drobné zdravotní potíže není dobré podceňovat. Pokud je totiž zanedbáme, můžou se proměnit v extrémně dráždivou a nepříjemnou nemoc. Nejhorší projevy jsou při špatně léčitelném suchém kašli, který může být i bolestivý. A nejenže obtěžují samotného pacienta, ale i lidi kolem něj. A pokud je kašel nepříjemný a dráždivý během dne, asi víte, že v nočních hodinách, kdy je tělo v klidu, jsou projevy třikrát horší a kašel vás nenechá spát.

V případě, že vás, nebo někoho z vaší rodiny zasáhne suchý kašel, vydáte se do lékárny pro léky utišující tuto nemoc. My vám ale dnes přinášíme čistě přírodní recept, který je mnohem efektivnější, než plno přípravků z lékárny. Po vyzkoušení budete ohromeni výsledky.

Lék proti kašli a škrábání v krku

Na lék proti kašli budete potřebovat:

  • 200 g cukru
  • 300 ml vody
  • 3 bobkových listů
  • 1 čajovou lžičku šalvěje
  • 1 lžíci bílého slézu
  • 1 lžíci heřmánku
sage-1544884_960_720

Jedna z ingrediencí je šalvěj.

Postup

V první řadě nechte rozpustit cukr při velmi nízké teploty. Jakmile začne cukr hnědou a karamelizovat, přidejte do směsi vodu a vše dobře promíchejte. Míchejte do doby, dokud se cukr úplně nerozpustí. Jakmile vznikne sladká voda, přidejte zbývající přísady a na mírném ohni vařte po dobu tří minut. Po uplynutí doby vyjměte z ohně a dejte ochladit. Vzniklý lék nalijte do čistých sklenic a uchovávejte v lednici.

Dávkování

Starší děti a dospělí mohou konzumovat jednu polévkovou lžíci několikrát denně. Menší děti dvě čajové lžičky několikrát denně (asi třikrát) a batolata jednou čajovou lžičku ve stejném intervalu, jako menší děti.

Pokud vás, nebo vaše děti, začne trápit suchý kašel, tento bylinkový lék vás rychle vyléčí.

Zdroj

O autorovi

Profilový obrázek

Karla Líbalová

Zanechte komentář