HubnutíJídloZdraví

Jakou zeleninu upřednostnit, když chcete snížit příjem sacharidů?

Je pravdou, že když se řekne pojem sacharidy, zelenina v ás v souvislosti s nimi nejspíš nenapadne. Je třeba si uvědomit, že spousta druhů zeleniny obsahuje sacharidy.

Bez ohledu na to, zda jste v redukci nebo ne, je vhodné jíst dostatečnou denní dávku zeleniny. Je to spolehlivý způsob, jak zlepšit své zdraví – prostřednictvím vitamínů, vlákniny, antioxidantů a dalších látek. Ale samozřejmě, ne všechny druhy zeleniny jsou si rovné, některé obsahují vyšší množství sacharidů, například kukuřice, mrkev, batáty, červená řepa. Jaká zelenina je bezsacharidová nebo jich obsahuje minimum?

Fazolky

Tato zelenina je úžasným zdrojem hořčíku a vápníku. A je to také zeleninová varianta s nízkým obsahem uhlohydrátů.

Růžičková kapusta

Tato baňatá zelenina je plná draslíku a železa. A je také nízkosacharidová.

Řeřicha

Tato superpotravina má lahodně pepřovou chuť, díky čemuž je ideální ingrediencí pro saláty. Také obsahuje méně než půl gramu sacharidů na šálek.

Celer

Celer má pouze jeden gram sacharidů na stonek. Celer také obsahuje pevné množství folátu, draslíku a vitamínu C a má v sobě slušné množství vody, takže se v podstatě hydratujete, když ho jíte.

Rukola

Tato zelenina s výraznou chutí je úžasným zdrojem kyseliny listové a draslíku. A je to vážně nízkosacharidové: Jeden šálek má pouze méně než 1 gram sacharidů.

Divoká brokolice

Tato brukvovitá keto zelenina má jeden gram sacharidů na šálek. Je také nabitá vápníkem, folátem a železem.

Zelí

Zelí je nabité antioxidanty a vitamíny, jako je beta-karoten a vitamín C, a jeden šálek obsahuje pouze 5 gramů sacharidů.

zeli-lilek-zelenina

Lilek

Tato fialová zelenina je velmi chutná. Obsahuje necelých 5 gramů sacharidů na šálek. Navíc má vysoký obsah vlákniny a živin, jako je mangan a draslík.

Špenát

Špenát má jen jeden gram sacharidů na šálek syrových listů, ale je bohatý na živiny: karotenoidy, vitamín C, vitamín K, kyselinu listovou, železo a vápník.

Zdroj obrázků: pixabay.com

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button