Rady a tipy

Nejlepší způsoby, jak využít dětský zásyp: Budete se divit!

Jedno balení dětského sypkého pudru vás finančně nezruinuje a až se dozvíte, co všechno je s ním možné dělat, budete ho chtít také. Zde je 15 věcí, se kterými dáte vše zase do pořádku.

Ochlazuje prostěradlo

Každý známe horké letní noci, když je nám v posteli horko. Tady je návod, jak se zbavit potu a cítit se svěží. Lehce posypejte prostěradlo pudrem, bude absorbovat pot a vy v suchu lépe usnete.

Suchý šampón pro domácí mazlíčky

pudrPoužijte dětský pudr jako suchý šampón pro vašeho domácího mazlíčka, krásně jim to obnoví barvu srsti bez koupání a nádherně provoní.

Absorpce oleje

Příště si pamatujte, že když něco umastíte, dětský zásyp z oblečení nebo ubrusu vytáhne mastnotu. Posypte dětský zásyp na skvrnu, olej se absorbuje a osvěží to navíc i tkaninu.

Staré knihy

pudrDejte svým starým knihám nový vzhled pomocí dětského zásypu. Stejně jako v předchozích případech absorbuje vlhkost a zabrání tvorbě plísní.

Vyniknou vám řasy

Před aplikací řasenky naneste na řasy dětský pudr. Vaše řasy budou vypadat plnější a hustší.

Zabraňuje podráždění kůže

Dětský pudr mohou používat i dospělí. Zvláště do míst, kde je kůže náchylná k podráždění. Když o sebe třete stehny, nebojte se pudr použít na vlhkost i tu. Hodí se i do prsní rýhy ženám, mající větší prsa, kde se mohou tvořit zapářky.

Odstraňuje zápach z bot

Vnitřní stranu bot posypte dětským pudrem a nechte působit přes noc. Druhý den je otřete a vaše boty budou jako nové.

Pískající podlaha

Vržou vám doma parkety? Posypte podlahu dětským pudrem – vyplní mezery mezi lamelami, proto přestane pískat. Smetákem zbytek pudru odstraňte a máte vystaráno!

Odpuzuje mravence

pudrMnoho lidí asi překvapí, že dětský zásyp odradí mravence. Mravenci se vám vyhnou obloukem. Nasypte prášek do míst, odkud vede cestička a zbavte se jich (okna, dveře).

Snižuje bolest při voskování

Naneste dětský zásyp na nohy před voskováním. Tím se vytvoří další vrstva, která vás bude chránit před přehřátým voskem.

Nahrazuje obličejový pudr

pudrNamísto použití drahého kompaktního prášku jako vrchního nátěru na make-up, použijte na tvář malé množství dětského prášku. Budete vypadat skvěle.

Osvěžení pro vás

Odložte deodorant do podpaží a použijte dětský pudr. Absorbuje pot a udrží vás svěží.

Pelíšek pro domácí mazlíčky

Stejně jako jsme si říkali, že lze dětským zásypem poprášit prostěradlo v posteli, můžete tohoto efektu využít i v pelíšku pro domácí miláčky.

Vaše vlasy

Nevíte si rady s nepoddajnými vlasy? Smíchejte dětský prášek ve stejném množství i s práškem do pečiva. Tato směs se chová jako suchý šampón a vaše vlasy vám za to budou vděčné.

Osvěžte své obytné prostory

Pokud se vám nelíbí vůně dětského zásypu přidejte několik kapek vašeho oblíbeného esenciálního oleje.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button