JídloPrevenceTOP 10Zdraví

5 potravin, které oslabují imunitní systém

Asi všichni známe potraviny, které pomáhají posílit imunitní systém, Není žádným tajemstvím, že mezi ně patří především ovoce a zelenina, libové maso, ryby, luštěniny, bylinky, semínka a mnoho dalšího.

Existují také potraviny, které náš imunitní systém snižují.

Sladkosti

To zahrnuje bonbóny, koblihy, koláčky, sušenky a cokoli jiného s vysokým obsahem cukru a nízkým obsahem živin. I když vám tyto potraviny příležitostně neublíží, jejich pravidelná konzumace může ovlivnit váš imunitní systém.

Přidaný cukr je společným jmenovatelem toho, co způsobuje, že tyto potraviny oslabují imunitní systém. Zpracovaný cukr spouští v těle zánět, který narušuje fungování imunitního systému.

Navíc tyto potraviny nenabízejí téměř žádnou výživu. Obsahují velmi málo vlákniny, pokud vůbec nějakou, a žádné antioxidanty podporující imunitu.

Slazené nápoje

Patří sem běžný pop, sladký čaj, limonáda, sladké kávové nápoje a další.

Stejně jako sladkosti jsou slazené nápoje v podstatě prázdné kalorie a jsou plné cukru a přidaný cukr v těchto nápojích přispívá k zánětu.

slazene napoje-limonady

Rafinované potraviny

V této kategorii se vyskytuje bílý chléb, těstoviny, krekry a cereálie. Mnohé z nich se nacházejí v uličkách se zabaleným zbožím v obchodě s potravinami. Patří mezi ně také některé z těch sladkostí, o kterých jsme mluvili dříve.

Tyto potraviny jsou vyrobeny z bílé mouky, která byla zbavena mnoha živin, včetně vlákniny. Protože jim chybí vláknina, rychle zvyšují hladinu cukru v krvi a podporují záněty.

Rafinované sacharidy mohou také narušovat zdraví střev. Tyto potraviny narušují rovnováhu bakterií ve střevech, což přímo ovlivňuje imunitní zdraví.

Zpracované maso

Slanina, klobása, obědové maso, uzeniny, uzené maso, trhané maso a další. I když nemůžeme popřít, jak lahodná tato masa jsou, stále patří na seznam potravin, které oslabují imunitní systém.

Hlavním problémem těchto potravin jsou sloučeniny produkované během zpracování a vaření při vysoké teplotě.

Tyto produkty se nazývají Advanced Glycation End Products (AGE) a způsobují nejen zánět, ale také poškození buněk. Narušují antioxidační aktivitu a také zdraví střev.

Toto maso má také vysoký obsah nasycených tuků, což je také spojeno se záněty a několika chronickými zdravotními stavy.

Smažená jídla

Stejně jako zpracované maso, i smažená jídla jsou známá tím, že obsahují mnoho AGE produkovaných vařením při vysoké teplotě. Mají také vysoký obsah tuku a cukru.

Chcete-li se vyhnout této skupině potravin, které oslabují imunitní systém, omezte rychlé občerstvení, bramborové lupínky a smažená masa.

Zdroj obrázků: pixabay.com

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button