NezařazenéPrevenceZdraví

Tyto jednoduché přírodní prostředky vám poskytnou úlevu při alergiích

Miliony lidí trpí každoročně různými typy alergií. Dostává se jim dočasné úlevy od léků, z nichž některé však mívají i nechtěné vedlejší účinky.

Přírodní prostředky však vedlejší účinky velice často nemívají.

Nabízíme některé z nich, které by vám s vaší alergií mohly pomoci.

Zázvor

Pomáhá v boji proti alergiím hned v několika úrovních. Je to antihistaminikum, které snižuje problémy v dutinách. Díky svým protizánětlivým vlastnostem snižuje bolestivý pocit, který často přichází s alergickými záchvaty. Také zklidňuje žaludek a pomáhá při poruchách trávení, zabraňuje plynatosti a nadýmání.

Probiotika

Obsahují zdravé bakterie, které podporují imunitní systém a pomáhají tělu zmírňovat reakce na alergie. Najdeme je v některých druzích potravin – kefír, jogurty, kysané zelí.

Vitamín D

Někdy bývá označován jako „sluneční vitamín“. Pomáhá tělu absorbovat vápník a chrání imunitní systém. Může pomoci snižovat symptomy alergií, zvláště v kombinaci s kortikosteroidy (hormony, které pomáhají léčit onemocnění imunitního systému). Lidské tělo jej produkuje pomocí slunečního záření. Může však být konzumován i s některými potravinami – především ryby (tuňák, losos, sardinky), vaječný žloutek, játra nebo mléčné výrobky.

Pycnogenol

Je to extrakt, který se získává z borové kůry a pozitivně ovlivňuje imunitní systém. Je to silný antioxidant, který má mnoho výhod pro zdraví kůže a srdce. Může pomoci s astmatem a snížit závislost na steroidech.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button