Léčba Nezařazené Prevence

Tyto jednoduché přírodní prostředky vám poskytnou úlevu při alergiích

Profilový obrázek
Napsáno od Renata Bachtíková

Miliony lidí trpí každoročně různými typy alergií. Dostává se jim dočasné úlevy od léků, z nichž některé však mívají i nechtěné vedlejší účinky.

Přírodní prostředky však vedlejší účinky velice často nemívají.

Nabízíme některé z nich, které by vám s vaší alergií mohly pomoci.

Zázvor

Pomáhá v boji proti alergiím hned v několika úrovních. Je to antihistaminikum, které snižuje problémy v dutinách. Díky svým protizánětlivým vlastnostem snižuje bolestivý pocit, který často přichází s alergickými záchvaty. Také zklidňuje žaludek a pomáhá při poruchách trávení, zabraňuje plynatosti a nadýmání.

Probiotika

Obsahují zdravé bakterie, které podporují imunitní systém a pomáhají tělu zmírňovat reakce na alergie. Najdeme je v některých druzích potravin – kefír, jogurty, kysané zelí.

Vitamín D

Někdy bývá označován jako „sluneční vitamín“. Pomáhá tělu absorbovat vápník a chrání imunitní systém. Může pomoci snižovat symptomy alergií, zvláště v kombinaci s kortikosteroidy (hormony, které pomáhají léčit onemocnění imunitního systému). Lidské tělo jej produkuje pomocí slunečního záření. Může však být konzumován i s některými potravinami – především ryby (tuňák, losos, sardinky), vaječný žloutek, játra nebo mléčné výrobky.

Pycnogenol

Je to extrakt, který se získává z borové kůry a pozitivně ovlivňuje imunitní systém. Je to silný antioxidant, který má mnoho výhod pro zdraví kůže a srdce. Může pomoci s astmatem a snížit závislost na steroidech.

Zdroj

O autorovi

Profilový obrázek

Renata Bachtíková

Zanechte komentář