JídloZdraví

Pekanové a vlašské ořechy: Podobné, ale přesto jiné

V obchodech můžete snadno narazit na pekanové ořechy, ať už samostatně nebo jako součást různých oříškových nebo cereálních směsí. Pokud jste někdy přemýšleli o rozdílu mezi pekanovými a vlašskými ořechy, existuje několik klíčových bodů, kterými se rozchází.

Rozdíl mezi pekanovým a vlašským ořechem

Oba druhy ořechů jsou lahodné a plné zdravých tuků, mezi pekanovými a vlašskými ořechy je ve skutečnosti poměrně málo rozdílů.

Pekanové ořechy

Pokud jde o vzhled, pekanové ořechy jsou tmavší barvy než vlašské ořechy, ale jejich tvar je malý, podlouhlý a poněkud plochý. Jedna hrst pekanových ořechů má zhruba 200 kalorií a také více než jednu čtvrtinu zdravých mono a polynenasycených tuků, které se doporučuje konzumovat každý den. Pekanové ořechy jsou také překvapivě dobré pro váš příjem bílkovin, s přibližně 5 % v každé porci. Tyto ořechy jsou také bohatým zdrojem zinku, hořčíku, draslíku a vitamínů A, B a E. Pekanové ořechy mají také o něco více vlákniny a cukru než vlašské ořechy.

Pekanové ořechy rozdíl.

Pokud jde o chuť, pekanové ořechy mají tendenci být o něco hořčí, a když tyto ořechy jíte, na vnější slupce je více voskové textury. Pokud jste alergičtí na pekanové ořechy, příznaky této alergie na ořechy se téměř vždy objeví během první hodiny po konzumaci a mohou zahrnovat vedlejší účinky, jako je kopřivka, pocení, nevolnost, zvracení, závratě, bezvědomí nebo anafylaxe.

Vlašské ořechy

Na druhé straně vlašské ořechy mají po odstranění ze skořápky světle zlatohnědou nebo nažloutlou barvu a snadno se drolí nebo melou, více než pekanové ořechy. Hrst vlašských ořechů má o něco méně kalorií než pekanové ořechy, necelých 200, ale má přibližně stejné množství dobrých tuků a omega-3 mastných kyselin. Obsah bílkovin ve vlašských ořeších je téměř dvojnásobný ve srovnání s pekanovými ořechy, což z nich dělá jeden z nejbohatších ořechů na trhu.

Vlašské ořechy rozdíl.

Zatímco obsah minerálních látek ve vlašských ořeších není tak působivý nebo rozmanitý, obsahují vyšší hladiny vitamínů B než pekanové ořechy, zejména thiamin. Chuť vlašských ořechů je o něco sladší u pekanových ořechů, ale příznaky alergie na ořechy jsou velmi podobné, včetně potenciálně život ohrožující anafylaxe pro alergiky.

Zdroj obrázků: Pixabay.com

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button