JídloPrevenceVitamínyZdraví

Co se stane s lidským tělem, když budete konzumovat 2 plátky ananasu denně?

Ananas není v České republice až tak populární ovoce a mnozí radši preferují jiné druhy ovoce. Ale jak všichni víme, ovoce přináší sebou spoustu živin, které jsou důležité pro lidský organismus a celkově zdraví.

Ananas je celosvětově známé ovoce a v některých zemích je ananas dokonce i národní pochoutkou. Ovšem ananas není jen chutný, ale také velice zdravý. Napomáhá kardiovaskulárnímu, zažívacímu i respiračnímu systému ve Vašem těle.

Odborníci z Velké Británie tvrdí, že každý člověk by měl jíst ideálně dva plátky ananasu denně, aby co nejvíce napomohl svému zdravějšímu já. Obsahuje totiž ojedinělou směs, která zabraňuje vzniku mnoha nemocem, například:

Ochrana zraku

Jelikož ananas obsahuje známý vitamín A a beta-karoten (jako mrkev), může svými účinky snižovat riziko vzniku okulární degenerace, kdy dotyční postižení mají problémy se zrakem.

Snižování zánětu

Ananas obsahuje látku zvanou bromelin. Tato látka se využívá při vzniku zánětu a snižuje jej. Bromelin také dokáže snižovat bolest, rychleji vyléčit vnější poranění či otoky a velkou výhodou je také, že odstraňuje poškozené buňky z těla.

Zpevnění kostí

Vaše kosti jsou důležitou součástí těla a pro jejich pevnost je potřeba mít v těle dostatek vápníku a hořčíku. Právě tyto dvě látky v sobě ananas obsahuje. Když si dáte jeden plátek ananasu denně, dostane se vám do těch až 70 % denní potřebné látky manganu.

Lepší trávicí proces

Pokud trpíte zácpou nebo jinými trávicími problémy, je pro Vás ananas to pravé. Ananasová šťáva totiž napomáhá trávicímu systému. Je také velice užitečný v problémech se vředy nebo ulcerózní kolitidou.

Nižší riziko vzniku mrtvice

To, že ananas v sobě obsahuje mnoho důležitých látek, to už zde bylo řečeno. Nebylo zde ale pojednáno o draslíku, který ananas taky obsahuje. Draslík totiž pomáhá snižovat krevnímu tlaku a tak i zabraňuje vzniku mrtvice.

 

Toto sladké ovoce má i spoustu jiných výhod. Například Vás udrží déle mladšími, nebo má skvělý účinky na Vaše srdce, ulevuje slinivce břišní a také pomáhá při slunečnímu úžehu. Proto by se lidé neměli ostýchat a jíst ananas častěji.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Back to top button