Zdraví

Příznaky zánětu spojivek

Tak jako je velké množství příčin, které vyvolávají konjunktivitidu, neboli zánět spojivek, existuje také pestrá škála možných příznaků, které toto nepříjemné onemocnění provázejí. Prvním signálem bývá takzvaný pocit písku v očích po ránu a zvýšené slzení, které může u bakteriálních původců přejít až ve hnisavý výtok z očí. Spojivka je výrazně zarudlá a prosáklá a oči jsou celkově velmi citlivé na světlo.

Zánět spojivek v důsledku alergií mívá slabší průběh, takže spojivka nebývá natolik zarudlá, avšak vyskytuje se nepříjemné svědění a pálení očí, které vyvolávají stálé slzení, nebo naopak vedou k pocitu suchých očí.

Ať už nemoc provázejí v konkrétním případě jakékoliv příznaky, vždy se jedná o problém, který nemocnému dlouhodobě komplikuje běžný život. Mějte však na paměti, že tyto příznaky mohou souviset také s jiným onemocněním, než je zánět spojivek.

U zánětu spojivek se v žádném případě nevyskytují poruchy vidění! Pokud tento symptom pozorujete, okamžitě vyhledejte lékařskou pomoc. Jedná se totiž s největší pravděpodobností o závažnější onemocnění. Velmi nebezpečný je například zelený zákal, který může při zanedbání léčby vést až k oslepnutí. Navštivte proto vždy svého lékaře!

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Podobné články

omentářů

  1. Oči mě sice poslední dobou trápí ale jak si to čtu tak to bude spíše z těch hodin prosezených u počítače, než že by to byl zánět spojivek.

  2. nenechte se mýlit Roberte, buďte ostražitý, zejména hodiny u počítače jsou nejhorším možným aby jste dostal chronický zánět spojivek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button