OstatníPřírodní léčbaZdraví

Udělejte si přírodní dezinfekční prostředek na ruce, bez chemických přísad, ale stejně účinný! I pro děti!

Každý ví, že špinavé ruce pomáhají šířit bakterie, které se šíří velmi rychle. Potom dochází k nachlazením a dokonce i některým nemocem. Mnozí z nás používají dezinfekci rukou po celý den, abychom se ochránili před těmito bakteriemi, které mohou každou chvíli zaútočit a nenápadně se skrývají na telefonu, klávesnici, dveřních klikách, madlech veřejné dopravy atd. Nicméně pokud si zakoupíte ruční dezinfekce, mohou mít za následek větší škody než dobro.

Nejenže je v nich velké množství alkoholu, co je extrémně vysušující a dráždivé pro vaši pokožku, ale může také zabít dobré bakterie a může dovolit, aby se špatné bakterie staly odolné vůči němu, což do značné míry porazí účel použití na prvním místě.

Chcete-li skutečně vyčistit ruce rychle, pohodlně a efektivně, použijte všestrannou dezinfekci rukou, které si můžete vyrobit sami. Níže jsou dva efektivní recepty, které lze snadno udělat doma.

Recept  

Budeš potřebovat

Čistý vysokoprocentní alkohol

Aloe vera gel

Skořicový esenciální olej

Esenciální olej z čajovníku (Tee Tree)

Destilovaná voda

Jakékoliv jiné esenciální oleje, které se vám mohou líbit (pro vůni)

Glycerin (koupíte v lékárně, nepovinné)

Instrukce

Smíchejte ¼ šálku aloe vera gelu a jednu čajovou lžičku alkoholu smíchejte v malé misce (můžete také přidat ½ čajové lžičky glycerinu). Přidejte deset kapek každého vonného oleje ze skořice a čajového stromu, kromě ostatních olejů, které jste si vybrali.

Dobře promíchejte a přidávejte tolik destilované vody, jak je potřeba, abyste získali požadovanou konzistenci. Uložte do malé lahvičky. Použijte kdykoliv budete potřebovat dezinfikovat ruce!

Tip: Ujistěte se, že všechny použité oleje jsou zředěné a vysoce kvalitní, zvláště při skladování roztoku v plastových nádobách.

Tento recept důkladně vyčistí vaše ruce, aniž by vám vysychali nebo jste byli ještě více citliví na bakterie.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Štítky

Zdena Prokopová

Jsem součástí tohoto magazínu již od začátku a starám se o to, aby si zde každý čtenář přišel na své. Ráda trávím čas se svou rodinou, miluji cestování a svou práci! Zdravému životnímu stylu se věnuji již řadu let, nejvíce pak aktivnímu sportu a přírodním receptům.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button