OstatníPřírodní léčbaZdraví

Recept pro výrobu domácí dezinfekce na ruce: Bez chemických přísad a vhodný pro děti

Každý ví, že špinavé ruce pomáhají šířit bakterie, které se šíří velmi rychle. Dochází k nachlazením a dokonce i některým vážným nemocem. Mnozí z nás používají dezinfekci rukou po celý den, abychom se ochránili před těmito bakteriemi. Ty se nenápadně skrývají na telefonu, klávesnici, dveřních klikách nebo madlech veřejné dopravy a mohou každou chvíli zaútočit. Pokud si však zakoupíte ruční dezinfekce, mohou mít za následek větší škody než dobro.

Nejenže je v nich velké množství alkoholu, který je extrémně vysušující a dráždivý pro vaši pokožku, může ale také zabít bakterie prospěšné pro člověka.

Chcete-li skutečně vyčistit ruce rychle, pohodlně a efektivně, použijte všestrannou dezinfekci rukou, které si můžete vyrobit sami. Níže jsou dva efektivní recepty, které lze snadno udělat doma.

Recept pro výrobu domácí dezinfekce na ruce:

  • Čistý vysokoprocentní alkohol
  • Aloe vera gel
  • Skořicový esenciální olej
  • Esenciální olej z čajovníku (Tee Tree)
  • Destilovaná voda
  • Jakékoliv jiné esenciální oleje, které se vám mohou líbit (pro vůni)
  • Glycerin (koupíte v lékárně, nepovinné)

Instrukce

Smíchejte ¼ šálku aloe vera gelu a jednu čajovou lžičku alkoholu dohromady v malé misce (můžete také přidat ½ čajové lžičky glycerinu). Přidejte deset kapek každého vonného oleje ze skořice a čajového stromu, kromě ostatních olejů, které jste si vybrali.

Dobře promíchejte a přidávejte tolik destilované vody, jak je potřeba, abyste získali požadovanou konzistenci. Uložte do malé lahvičky. Použijte kdykoliv budete potřebovat dezinfikovat ruce.

Tip: Ujistěte se, že všechny použité oleje jsou zředěné a vysoce kvalitní, zvláště při skladování roztoku v plastových nádobách.

Tento recept důkladně vyčistí vaše ruce, aniž by vám vysychali nebo jste byli ještě více citliví na bakterie.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button