Léčba

Lék proti astmatu a kašli podle našich babiček

Jana Novotná
Napsáno od Jana Novotná

Kašel, zánět průdušek a astma jsou v dnešní době velmi častými problémy. Existuje mnoho příčin, které tyto plicní problémy způsobuje. Jsou jimi například infekce, alergie a kouření. My vám nyní přinášíme recept, který pochází z dob našich babiček. Pojďme se společně podívat, čím se dříve léčila tato plicní onemocnění.

Recept na cukrovo-cibulové kapky

Na recept budete potřebovat:

  • 0,5 kilo červené cibule
  • 2 šálky pravého javorového sirupu nebo 0,5 kila hnědého cukru
  • 2 střední citróny
  • 1,5 l vody

Postup:

Na velké pánvi ohřejte javorový sirup. Pokud je vaší surovinou hnědý cukr, vytvořte z něj zahnědlý karamel (ohřívejte cukr na pánvi na mírném plameni a za neustálého míchání docilte tmavě hnědé barvy). K tomu posléze přidejte na plátky nakrájenou cibuli a smažte pár minut. Po pár minutách vše zalijte vodou.

Směs udržujte na malém plameni při slabém varu. Vařte tak dlouho, dokud se nevypaří jedna třetina vody. Po uvaření nechte vychladnout. Poté vymačkejte šťávu z  citrónů a přidejte do ochlazené cukrovo-cibulové směsi. Důkladně promíchejte a nechte přes noc odpočívat. Druhý den tekutinu přeceďte a uchovávejte ve skleněné lahvi.

Užívání

Tyto léčivé kapky užívejte vždy po lžicích před a po každém jídle. Postup můžete opakovat do té doby, dokud se vám neudělá lépe. Pokud budete s procedurou končit, poslední lžíce by měla být před jídlem.

I pro děti je tento lék velice účinný a zároveň šetrný. U nich by se měla zmenšit doporučená dávka na jednu čajovou lžičku a nepodávat po jídle, jen před jídlem.

I když se může zdát, že díky přítomnosti cibule nebude mít směs příjemnou chuť, opak je pravdou. Ve skutečnosti se nepříjemná pálivost a štiplavost cibule změní na sladkou cibuli a skvěle tak doplní chuť javorového sirupu či hnědého cukru. Lék můžete užívat i s předepsanými léky z lékáren. Netrapte se kašlem a naordinujte si cibuli s cukrem.

Zdroj

O autorovi

Jana Novotná

Jana Novotná

Moje zdraví mi není lhostejné, proto sleduji trendy v oblasti péče a to nejen o zdraví fyzické, ale i duševní. Snažím se získávat nové informace a sleduji nové trendy v oblasti zdravého životního stylu. Velmi ráda zkouším nové recepty a nechávám se inspirovat novými návody a radami.

Zanechte komentář