Zdraví

Lék proti astmatu a kašli podle našich babiček

Kašel, zánět průdušek a astma jsou v dnešní době velmi častými problémy. Existuje mnoho příčin, které tyto plicní problémy způsobuje. Jsou jimi například infekce, alergie a kouření. My vám nyní přinášíme recept, který pochází z dob našich babiček. Pojďme se společně podívat, čím se dříve léčila tato plicní onemocnění.

Recept na cukrovo-cibulové kapky

Na recept budete potřebovat:

  • 0,5 kilo červené cibule
  • 2 šálky pravého javorového sirupu nebo 0,5 kila hnědého cukru
  • 2 střední citróny
  • 1,5 l vody

Postup:

Na velké pánvi ohřejte javorový sirup. Pokud je vaší surovinou hnědý cukr, vytvořte z něj zahnědlý karamel (ohřívejte cukr na pánvi na mírném plameni a za neustálého míchání docilte tmavě hnědé barvy). K tomu posléze přidejte na plátky nakrájenou cibuli a smažte pár minut. Po pár minutách vše zalijte vodou.

Směs udržujte na malém plameni při slabém varu. Vařte tak dlouho, dokud se nevypaří jedna třetina vody. Po uvaření nechte vychladnout. Poté vymačkejte šťávu z  citrónů a přidejte do ochlazené cukrovo-cibulové směsi. Důkladně promíchejte a nechte přes noc odpočívat. Druhý den tekutinu přeceďte a uchovávejte ve skleněné lahvi.

Užívání

Tyto léčivé kapky užívejte vždy po lžicích před a po každém jídle. Postup můžete opakovat do té doby, dokud se vám neudělá lépe. Pokud budete s procedurou končit, poslední lžíce by měla být před jídlem.

I pro děti je tento lék velice účinný a zároveň šetrný. U nich by se měla zmenšit doporučená dávka na jednu čajovou lžičku a nepodávat po jídle, jen před jídlem.

I když se může zdát, že díky přítomnosti cibule nebude mít směs příjemnou chuť, opak je pravdou. Ve skutečnosti se nepříjemná pálivost a štiplavost cibule změní na sladkou cibuli a skvěle tak doplní chuť javorového sirupu či hnědého cukru. Lék můžete užívat i s předepsanými léky z lékáren. Netrapte se kašlem a naordinujte si cibuli s cukrem.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button