JídloRady a tipyZdraví

5 tipů na zdravé adventní kalendáře pro děti i dospělé

S přicházejícím vánočním časem nastává také období, kdy poměrně zanedbáváme své zdraví. Dopřáváme si spíše nezdravé a tučné pokrmy, méně se hýbeme a během svátků se často také stresujeme. Dopřejte si proto tento rok o něco zdravější Vánoce a začněte třeba tím, že pro své děti a blízké vyrobíte zdravé adventní kalendáře.

Adventní kalendář

Klasiku, kterou si představíme pod pojmem adventní kalendář, je klasický papírový kalendář, který je plněn malými čokoládkami nevalné kvality. Dnes však můžete zakoupit nejrůznější druhy adventních kalendářů, které nemusí obsahovat jen sladkosti či potraviny. V nabídce dnes nechybí adventní kalendáře s kosmetickými produkty, čaji, doplňky stravy apod. Vy si však můžete vyrobit i adventní kalendář na míru či zdravý adventní kalendář pro vaše blízké.

Materiály

K výrobě adventního kalendáře můžete použít nejrůznější materiály a různě finální produkt vyzdobit. Potřebovat však budete vždy 24 částí, které naplníte daným malým dárkem. Vytvořit můžete adventní kalendář látkový s kapsičkami, z látkových pytlíčků, z papírových pytlíčků, ale mnohdy vám postačí i balící papír. Připravit můžete i 24 malých krabiček apod. Ty se dají ozdobit vánočními motivy a různými dekoracemi, například sušenými pomeranči, badyánem, skořicí či vánočními motivy ze dřeva.

Zdravý kalendář

Připravujete-li adventní kalendář pro milovníky zdravého jídla, máte v tomto směru ohromný výběr. Připravte například 24 různých zdravých dobrot, které do jednotlivých sáčků umístíte. Připravit můžete zdravé sušenky, musli tyčinky, cukroví, ale přidat můžete i kvalitní čokoládu, sušené ovoce, oříšky, semínka či doplnit kalendář o zajímavé superpotraviny. Díky tomu můžete milovníkovi zdravého stravování rozšířit povědomí o zdravých potravinách. Přiložit můžete sáček acai, aroníe, goji či macu peruánskou. Díky tomu vytvoříte zdravím nabitý kalendář.

Čajový

Přes vánoční svátky a celou zimu hojně konzumujeme také čaj. Připravit můžete také adventní čajový kalendář, který bude na každý den obsahovat jiný druh čaje. Jednat se může o zajímavé čaje či čaje s příchutěmi. Kromě klasického černého čaje a zeleného můžete zvolit nejrůznější ovocné čaje, například sypané, kombinace čajů, ale také čaj bílý či rooibos. Vložit do sáčků můžete také kvetoucí čaje či čajové směsi s kousky sušeného ovoce. Ideální jsou také čaje bylinné, které přináší uvolnění a navozují pocit klidu, například čaj meduňkový, levandulový či třezalkový.

Ekologické doplňky

Skvělým tipem pro vás může být i ekologický adventní kalendář. Ten můžete věnovat osobám, které se zajímají o ekologičtější způsob života či těm, kteří se o tuto problematiku prozatím nezajímají a takto jim ekologičtější možnosti ukázat. Vytvořit tak můžete adventní kalendář, který bude obsahovat různé doplňky či rady. Vložit do kalendáře můžete látkovou tašku, síťovku, látkové pytlíčky, speciální látkové ubrousky, dřevěný příbor, kartáček, bambusové mezizubní kartáčky, kokosovou misku, láhev na vodu, bambusový či skleněný kelímek na kávu, látkové odličovací tamponky, ekologickou kosmetiku apod. Chybět však nemusí ani nejrůznější rady, například, až si dnes budeš dnes čistit zuby, nezapomeň vypnout vodu.

Pro děti

Přímo pro děti je ideální zvolit velmi nápaditý adventní kalendář. Chybět v něm nemusí zdravé domácí dobroty, možnost splnění některých přání, dřevěná tiskátka, barvy, obrázky apod. Pro děti je dobrou volbou také adventní kalendář s úkoly. Každý den pro ně bude připravený úkol, který by měly splnit. Ten by je měl především bavit, namotivovat je či se z něj mohou dozvědět něco zajímavého.

Fotografie

Adventní kalendář lze velmi hezky vytvořit také z nejrůznějších věcí, například fotografií. Každý den bude pro obdarovávaného připravena fotografie, která mu má připomenout některou důležitou životní událost daného roku či hezké okamžiky. Vždyť právě připomínání si a prožívání společného času během Vánoc je to nejdůležitější.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Back to top button