Babské radyReceptyZdraví

Zelenina a ovoce plné chemie jsou minulostí – zbavte se pesticidů rychle a jednoduše

Chemické látky se dnes nachází ve většině produktů, se kterými dennodenně přicházíme do kontaktu. Často je konzumujeme, aniž bychom si toho byli vědomi, vstřebáváme je skrze pokožku prostřednictvím kosmetiky a ani netušíme, jak nám škodí.

Některým chemikáliím se jednoduše vyhnout nelze, ale minimálně u ovoce a zeleniny existuje trik, jak je od pesticidů očistit snadno a rychle. Zelenina a ovoce tak budou skutečně zdravou potravinou, která vám přináší vitamíny a minerály, nikoliv nezdravý chemický koktejl.

Oplachování studenou vodou

Překvapeni? Ano, skutečně oplachování pod studenou vodou je vůbec ten nejjednodušší způsob, jak se pesticidů zbavit. Výzkumy uvádějí, že až 80 % chemických látek se oplachem vod studenou vodou zlikviduje. Teplou vodou si k lepšímu výsledku nepomůžete.

Lázeň v osolené vodě

Solný roztok skvěle zneškodní jakékoliv přebývající chemické látky. Sůl působí jako přírodní dezinfekční prostředek, takže výborně funguje i proti pesticidům. Nejlépe tento roztok funguje, pokud si dáte na čas – nechte ovoce či zeleninu ležet ve slané vodě pod dobu alespoň 30 minut. Jen tak bude výsledek optimální. Abyste zabránili vniknutí slané chuti do jídla, opláchněte pak ovoce či zeleninu ještě v čisté vodě.

Ocet

Funguje podobně jako solný roztok. Nahradit jej lze i citrónem. Podporuje i to, že potraviny zůstanou déle čerstvé. Opět se doporučuje nechat ovoce a zeleninu v octové vodě ležet alespoň 30 minut, aby se všechny škodlivé látky zničily.

Odstraňte vnější vrstvu

Proti pesticidům samozřejmě nejlépe pomůže ovoce či zeleninu zbavit slupky a odříznout všechny vnější části. Ochudíte se tak ale o důležité vitamíny, které se právě často ve slupkách vyskytují. Zvažte tedy, co je pro vás důležitější.

Žádné mýdlo

Mnoho lidí se domnívá, že mýdlo je nejspolehlivější způsob jak se pesticidů zbavit. Není to ale pravda. Ve spojení s vodou mýdlo dokonce pomůže chemikáliím dostat se přímo do potravin. Na mýdlo či jiný mycí prostředek zapomeňte!

Díky naším trikům tak ušetříte za nákup drahých organických potravin a budete si moci užít čerstvé a čisté ovoce a zeleninu každý den!

 

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button