Zdraví

Pšeničná tráva: Zapomenuté tajemství věčného mládí

Moderní doba s sebou nese klady i zápory. Jasným záporem jsou toxiny, které jsou všude kolem nás a je velmi obtížné se jim vyvarovat. Nejlepším způsobem pro zdravý organismus je proto občasná detoxikace. Znáte však detoxikaci pomocí pšeničné trávy? Tato rostlina je opravdu nabyta zdravými živinami. Pouze 7 g pšeničné trávy má stejné výživové hodnoty, jako 175 g mrkve, celeru nebo salátu. Lidé znají její zázračné účinky již od starověku, ovšem dnes lehce upadla v zapomnění. Pojďme se spolu podívat, jak využít pšeničnou trávu co nejlépe.

Znečištěné životní prostředí, škodlivé záření, nezdravé jídlo, stres. Všechny tyto faktory naše tělo ničí čím dál více a my proto detoxikaci nutně potřebujeme. Pokud jste jedni z těch, kteří se neustále cítí unavení a mají problémy se soustředit, vaše tělo po očistě přímo volá. Jezte tuto zelenou potravinu a získejte zpět svou energii a zlepšete své celkové zdraví.

Projevy organismu, který volá pro detoxikaci:

 • kožní problémy
 • alergie
 • zácpa
 • bolesti hlavy
 • deprese
 • nadýmání a plyny
 • špatné trávení
 • únava, špatná paměť a špatná koncentrace
 • předčasné stárnutí
 • nepříjemný tělesný zápach
 • nadměrná tělesná hmotnost, nebo naopak přílišné hubnutí

Výhody pšeničné trávy

Pšeničná tráva obsahuje více jak 100 prvků, které lidé potřebují, včetně esenciálních mastných kyselin, antioxidantů a důležitých enzymů.

Pšeničná tráva obsahuje především chlorofyl, a to téměř v 70 %. Chlorofyl je látka významná především pokud jde o detoxikaci organismu, hlavně při odplavování těžkých kovů z těla.

Pšeničná tráva je bohatá na vitamíny B 17, E, A, C, K, a F. Také je plna minerálů, jako je železo, draslík, vápník a hořčík.

Pšeničná tráva je velmi prospěšná pro vyšší tvorbu červených krvinek, čistění krve a dalších orgánů. Díky vysokému obsahu chlorofylu, obohacuje tráva krev kyslíkem. Rostlina účinně čistí játra a spouští funkci štítné žlázy.

Návrat přirozené barvy vlasů

Pokud budete konzumovat čerstvou šťávu, je dokázané, že se vám bude zpomalovat růst šedivých vlasů a bude docházet k návratu vaší přirozené barvy. Doktorka Ann Wigmore pozorovala změny sama na sobě. Začala užívat tuto zelenou rostlinu a zjistila, že její zdraví se neuvěřitelně zlepšuje. Začala proto důkladně zkoumat léčivé vlastnosti této rostliny, především její šťávy. A výsledky byly opravdu obdivuhodné. Zjistila, že dokáže navracet přirozenou barvu do vlasů, čistí krev, pomáhá při omlazení organismu a regeneraci pokožky. Je bohatá na chlorofyl, aminokyseliny, enzymy, vitamíny a minerální látky, poskytuje celou řadu zdravotních výhod.

Pokud budete každý den konzumovat 30 ml šťávy za den, vaše zdraví by se vám mělo výrazně zlepšit.

Jak pěstovat pšeničnou trávu:

 1. Několik semen pšenice namočte na 8 – 12 hodin do vody.
 2. Jakmile semena začnou klíčit, zakryjte nádobu na 3 dny. Postupně doplňujte vodu, aby pšenice mohla stále klíčit.
 3. Čtvrtý den už by měla být pár centimetrů vyrostlá. Ideální teplota pro pěstování pšenice 21 – 26°C. V případě že se vytvoří plíseň, nakažené klíčky ihned vyhoďte a odstraňte z misky.
 4. Jakmile klíčky vyklíčí asi do výšky 20 cm, dejte pšenici ještě na dva dny na slunce.
 5. Nyní stačí pšeničné klíčky odšťavnit, nebo je rozmixovat a můžete konzumovat.

Pšeničná tráva je neobvykle zdravá rostlina, která by se dala nazvat elixírem mládí. Vyzkoušejte sami.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button