Babské radyPřírodní léčbaReceptyZdraví

Minerál mocnější než soda – máte ho dostatek?

Každý asi tušíme, že bychom měli mít dostatek vitamínu C, vápníku a možná i něco víme o mastných kyselinách. Často ale zapomínáme doplňovat další vitamíny a minerální látky, které mají pro naše těla minimálně stejně důležitou úlohu.

Málokdo tuší, že dnešní populace trpí nedostatkem hořčíku. Tento minerál přitom v těle reguluje a zajišťuje spoustu životně důležitých procesů a jeho dlouhodobý nedostatkem může vést k vážným zdravotním problémům.

Hořčík v našem těle plní tyto úlohy

  • metabolismus vápníku, křemíku, vitamínu K a D
  • aktivace svalů a nervů
  • výroba energie
  • detoxikace
  • trávení bílkovin, sacharidů a tuků
  • stavební prvek při tvorbě a syntéze RNA a DNA
  • prekurzor neurotransmiterů

Většina lidí ale vůbec netuší, že trpí nedostatkem hořčíku. Projevuje se totiž velmi nenápadně a je snadno zaměnitelný s jinými potížemi. Jedná se o svalovou únavu, křeče či zapomnětlivost.

Důvodem akutního nedostatku hořčíku ve stravě je především intenzivní zemědělství využívající pesticidy a hnojiva, která hořčík odčerpávají z půdy, a tím pádem není ani v potravinách.

Jak doplnit hořčík?

Jednou z možností je užívat vitamínové doplňky obsahující hořčík. Dejte si ale pozor, jaké konzumujete – zkontrolujte na obalu, že tyto doplňky obsahují i vitamíny K a D, neboť jsou nezbytné ke správnému zpracování hořčíku v těle.

Lepší způsob je ale doplňovat hořčík přírodně. Zkuste si doma vyrobit léčivý hojivý přípravek, který vám dodá dostatek hořčíku přesně tam, kde je ho potřeba.

Domácí hojivá voda

Budete potřebovat: 1, 5 dcl vody a 0,5 dcl chloridu hořečnatého.

  1. Smíchejte vodu a chlorid hořečnatý.
  2. Tuto směs natřete na postižené místo – kloub, sval, akné, ekzém apod.
  3. Nechte působit alespoň 5 minut. Můžete i použít zábal.

Tato voda vám dodá dostatek hořčíku a uleví zejména napjatým svalům, křečím a problémům s pokožkou.

 

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button