Zdraví

Zaražené větry

Nadýmání Bolesti břicha Příčiny nadýmání Léčba nadýmání Zaražené větry Nadýmání v těhotenství Nadýmání u kojenců

Stejně jako pocit nafouknutého břicha a případné křeče představuje i nadměrná produkce plynů, či neschopnost jejich vypouštění velmi nepříjemný příznak nadýmání. Zatímco častější vypouštění plynů, které navíc bývají v souvislosti s nesprávnou funkcí trávicí soustavy více páchnoucí, představuje spíše etický a společenský problém, takzvané „zaražené větry“ komplikují život člověku podstatně důrazněji.

Příznaky zaražených větrů

  • neschopnost vypustit nashromážděné plyny
  • bolesti břicha, hlavně v oblasti střev
  • celkově se člověk necítí dobře

Jedná se velice podobný stav jako u problémů s plynatostí, která se zaraženými větry také úzce souvisí. V odpovědi na otázku, jak na zaražené větry, se pak nejčastěji uvádí, že pomáhá horký obklad na břicho, jít si lehnout nebo naopak trochu rozpohybovat střeva nenásilným cvičením, či využít příznivé účinky bylinek.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Podobné články

omentářů

  1. obcas mně pobolívá pod levým žeb rem a mám pocit že se mně neuvolnují větry

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button