Zdraví

6 zaručených tipů na léčbu a zmírnění příznaků kopřivky

Kopřivka je velmi časté onemocnění, které se vyskytne alespoň jednou za život u 20% populace. Charakterizují ho svědivé pupeny a pupínky, ty se však hojí a nezůstávají po nich žádné stopy. Největším problémem je pocit napnuté kůže a svědění.

Trápí vás kopřivka?

Kožní onemocnění může být způsobeno z příčin imunologických i neimunologických. Neimunologické příčiny charakterizujeme jako reakci na potraviny, štípnutí hmyzem, apod. Tělo reaguje výsevem pupenů, které velmi svědí a někdy je objevení příčiny tou jedinou možností, jak se pupenů zbavit.

1. Ledový obklad

Ledový obklad je pravděpodobně jedním z nejjednodušších a nejrychlejších způsobů, jak se vypořádat s příznaky kopřivky. Stačí umístit ledový obklad na postiženou kůži. Obklad snižuje napětí a pomáhá snížit otok. Poskytuje úlevu od svědění. Aplikujte ho kdykoliv, když vás začne trápit kopřivka.

2. Studené mléko

Obklad ze studeného mléka je dalším rychlým a jednoduchým řešením. Namočte ručník do studeného mléka, vyždímejte a umístěte na oteklou kůži. Nechte působit několik minut. Mléko chladí, uklidňuje a hojí.

3. Ovesné vločky

Rozmixujte 1 až 2 šálky ovesných vloček v mixéru. Napusťte vanu teplou vodou a vložte do vody rozmixované ovesné vločky. Poté se ponořte do lázně. Zůstaňte v lázni co nejdéle. Opláchněte a osušte pokožku.

4. Sodah

Chcete-li odstranit pocit svědění a nemáte po ruce ovesné vločky. Připravte si koupel se šálkem jedlé sody. Položte se do lázně a odpočívejte.

5. Jablečný ocet

V misce smíchejte 3 lžíce kukuřičného škrobu a pár kapek jablečného octa, stále míchejte. Až vznikne jemná pasta, aplikujte ji na červené pupeny. Poté se osprchujte a jemně usušte.

6. Aloe vera

Aloe vera je úžasnou rostlinou, kterou byste měli mít vždy po ruce na oděrky a popáleniny. Aloe gel uvnitř listů je bohatý na vitamín E a aplikace na svědivé a zanícené části pokožky je více než příhodná. Co účinnějšího byste si mohli přát?

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button