NezařazenéOstatní

Bambus: Proč by mohl být ekologickým materiálem budoucnosti?

Patříte mezi ekologické příznivce? Zajímáte se zdraví naší planety země a snažíte se chovat k životnímu prostředí ohleduplněji? V tom případě jste se jistě již setkali s bambusem, přírodním materiálem, který skrývá mnoho výhod pro ekologičtější způsob života. Proč mluvíme o bambusu jako o materiálu budoucnosti?

Skvělé vlastnosti

Bambus vyniká především svými vlastnostmi, jelikož rychle roste a jeho pěstování není vůbec náročné, a to ani na vodu, ani na prostor. Pokud víte, jak vypadají bambusové lesy, je vám to hned jasné. Bambus roste do velké výšky a je hubený, tudíž příliš prostoru nezabere. Výhodou je také to, že se poměrně dobře rozkládá v přírodě. To z něj činí efektivní ekologickou variantu materiálu, který se dá různě využívat. Bambus totiž za 24 hodin povyroste skoro o 100 cm. Jedná se totiž ne o strom, ale o druh traviny.

V interiéru i na výrobu

Bambus poslouží jako hezký materiál hodící se do interiéru. Vyrábí se z něj také nábytek, nádobí, doplňky do kuchyně i koupelny, ale také na výrobu papíru, oděvů a v asijských zemích ho také konzumují. Z bambusu se však mohou vyrábět například také helmy, nápoje, jízdní kola, šaty, lopatky do větrných turbín atd. Bambus má obrovské množství způsobů využití, přitom není náročný na pěstování, ani na následné kompostování.

Materiál budoucnosti

Abyste podpořili ekologickou vizi, můžete si pořídit například bambusové kartáčky či hřeben, které se snadno rozloží po době vašeho užívání. Skvělou volbou je i bambusový hrnek na kávu, do kterého si můžete nechat připravit i kávu sebou a redukovat tak zbytečný odpad. Z bambusu si však můžete pořídit i obal na mobilní telefon, podtácky, hodin či mlýnek na pepř. Bambus se stal velmi oblíbeným designovým materiálem, který nezklame provedením, cenou, ani odolností. Zkuste proto při zařizování vaší domácnosti sáhnout po materiálu budoucnosti, jakým je právě ekologický bambus.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Back to top button