Nezařazené

Buďte fit i na podzim a vyzkoušejte tyto sportovní aktivity

To, že je venku zamračeno, sluníčko nevysvitne, vítr vehementně fučí, neznamená, že vy musíte celý den sedět doma. Sportovat se dá i přes období chladnější a i když se nám do toho vůbec nechce, stojí to za to. Během chladnějších období se naše tělo rádo obaluje tukem a my si dopřáváme tučnější pokrmy, ale pohybu příliš nedopřejeme. Raději se svezeme autobusem než na kole a běhat se nám v takové zimě nechce. Jaké sporty však můžete celkem pohodlně vykonávat i během podzimu?

Vevnitř i venku

Sportovní aktivity vhodné pro podzim se pomalu přesouvají do vnitřních prostor. V zimě už většinou spoléháme jen na sportování a cvičení vevnitř. Během podzimu však můžete stále sportovat i venku. Důležité je, abyste se na tyto sportovní aktivity lépe oblékli. Při běhání vám určitě poslouží termotriko, teplejší legíny, vyteplená vesta a šátek přes pusu.Ten bývá velmi nápomocný při běhání brzy ráno, kdy je vzduch ještě velmi chladný. Ochrání vás před bolestí v krku.

Běh a jízda na kole

Během podzimu, zvláště v teplejších dnech, si ještě s klidem můžete užívat běhu a projížděk na kole. Podzim je vlastně ideálním obdobím pro běh, jelikož není příliš vedro, ale ani zima. V teplejších dnech můžete vyběhnout i jen tak v mikině a užívat si nádherný výhled. Pozor jen na mokré listí, které vás zvláště v terénu může pěkně potrápit. Běhání je navíc ideálním sportem pro hubnutí, jelikož při běhu zapojujete celé tělo, dostáváte se do vyšší tepové frekvence a udržujete si skvělou kondici. Pokud s běháním teprve začínáte, je pro vás podzim ideální. Nezapomínejte jen, že začátky každého sportu jsou obtížné a nic se nemá přehánět. Začínejte s rychlou chůzí a střídejte ji s během. Až budete cítit, že se vaše kondice zlepšila, vydejte se na delší běh. Skvělým prostředkem, jak si užít přírodu a krásné výhledy, je také kolo, které vás doveze na krásná místa a pomůže vám zhubnout a udržet se v kondici.

Venkovní posilování

Chladné počasí přeje i venkovnímu posilování. Dopřejte si rozehřívací běh, najděte si lavičku, na které si snadno zaposilujete. Navštívit můžete i workout venkovní hřiště, která jsou příznivá i na podzim, pokud tedy zrovna neprší. Obohaťte svůj běh o finální posilování břicha, rukou či zad.

Rychlá chůze

Pro starší osoby či osoby v rekonvalescenci, kteří si chtějí udržet či navrátit ztracenou kondici, je ideální rychlá chůze. Na podzim jsou pro vás procházky opravdovým potěšením, jak pro oči, tak i pro ducha. A zvláště na podzim, kdy člověka díky pochmurnu často dohánějí negativní myšlenky a depresivní nálady, je nutné hýbat se a dopřát si endorfin. Pravidelné podzimní procházky mohou být skvělou prevencí vzniku deprese. Procházejte se svou rodinou, prarodiči či přáteli a obohaťte chůzi o pouštění draka, venčení psa či rozjímáním nad krásami přírody s fotoaparátem.

Plavání

Přes podzim upřednostňujeme také sporty, které jsou situované do vnitřních prostor. Ideální přes podzim a zimu je také plavání v bazénu, které je vhodné i pro starší osoby a osoby trpící nadváhou. Plavání nezatěžuje kloubní aparát, protáhne se při něm celé tělo a navíc se můžete prohřát v bazénu ve vířivce či páře. Zařaďte plavání do svého týdenního režimu a pečujte tak i o svou postavu.

Jóga

Jóga je úžasná v tom, že ji můžete cvičit kdekoliv a kdykoliv a vlastně k ní skoro nic nepotřebujete, jen pohodlné oblečení a karimatku. Navštěvovat můžete společné hodiny jógy či si ji cvičit v poklidu domova. Jóga je navíc skvělou léčbou v podzimním depresivním období. Harmonizuje ducha a tělo a protahuje naše ztuhlé tělo ze zimy. Stačí dvacet minut jogínských cviků denně a budete se cítit vyrovnání a bez stresu.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Daniela

Optimistka, milovnice zdravého stravování, obdivovatelka přírody, umění a literatury.

Podobné články

Back to top button