Nezařazené

Na akné a péči o pokožku vyzkoušejte vilín

Vilín je dřevinou, která se hojně vyskytuje v Asii a východních oblastech Severní Ameriky. V dnešním moderním světě je vilín pěstován také u nás v Česku jako okrasná dřevina pro své nádherné květy v zimním období. Vilín označuje čtyři druhy dřevin, u nás se nejčastěji pěstuje vilín prostřední. V dnešním článku si na vilín více posvítíme a řekneme si něco o jeho účincích na vaše tělo.

Jak vilín vypadá?

Vilíny jsou malé stromy a keře, které mají jednoduché střídavé listy. Větévky, květní poupata a mladé listy jsou hvězdovitě chlupaté. Typické jsou pro své zvláštní květenství. Pěstují se také u nás především pro svou okrasnou funkci, ale mají vliv i na váš organismus. Vilín má velmi silné účinky na vaši pokožky, je to jedna z nejléčivějších rostlin ve spojitosti s kůží. Má silný vliv na hojení akné a chrání také před rakovinou kůže. Pokud hledáte přirozený způsob, jak udržet vaši pleť zdravou a čistou, vyzkoušejte přípravky z vilínu.

Jak vilín používat?

Z vilínu si můžete vytvořit přírodní domácí kosmetiku či zakoupit výrobky, které výtažek z vilínu již obsahují.

Snižuje výskyt akné

Vilín je přírodním lékem na akné a pomáhá chránit pokožku, která je k tvorbě akné náchylnější. Pomáhá zpomalit vznik zánětu, zarudnutí a nepříjemného krvácení. je přírodním čistícím prostředkem vaší pokožky. Je vhodný i pro citlivou pokožku a snižuje výskyt černých teček, tedy ucpaných pórů, a redukuje nadměrnou produkci kožního mazu. Místo mačkání pupínků a zhoršení stavu vaší pleti použijte vilín přímo na pokožku a nechte pupínek zahojit. Jeho účinky můžete znásobit zkombinováním s jiným antibakteriálním olejem, jako je olej z čajovníku, kokosový olej či jablečný ocet.

Bojuje proti známkám stárnutí a poškození pleti sluncem

Pro přirozený způsob ochrany před stárnutím zkuste používat vilín pravidelně. Zpomaluje vznik vrásek, jizev, zarudnutých míst, suché pokožky, oteklých očí apod. Chrání vás před znaky únavy a stárnutí. Je také ochráncem proti vzniku rakoviny kůže, melanomu a dalším škodám, které na vaší pleti způsobuje UV záření, díky ochranným polyfenolům a antioxidantům taninu. Ty inhibují proliferaci buněk melanomu a pomáhají chránit zdravé kožní buňky před stárnutím. Vilín udržuje vaši pleť krásnou, hydratovanou a udržuje kožní elasticitu. Díky svým antioxidačním a protizánětlivým vlastnostem vilín úžasně pečuje o vaši pleť.

Ošetření kousnutí hmyzem

Mnoho repelentů a komerčních produktů používaných k ošetření po hmyzím kousnutí obsahuje vilín. Vilín snižuje účinky kousnutí, bolest, otoky a podráždění.

Krásné vlasy a zdravá pokožka hlavy

Výtažek z vilínu můžete použít také při péči o pokožku hlavy. Vilín snižuje produkci kožního mazu a díky němu jsou vaše vlasy déle čisté a nemastí se. Pomáhá vám také odstranit nepříjemné pachy z vlasů, pečuje o zdravou pokožku hlavy a urychluje léčbu suché pokožky či akné ve spodní části krku, jež se tvoří z důsledku pocení. Přidejte několik kapek výtažku z vilínu do vašeho šamponu či si připravte masku z vilínu, kokosového oleje a arganového oleje, která posílí vaše vlasy a dokonale vyčistí pokožku hlavy.

Chrání před zarůstáním chloupků

Jistě znáte ten pocit, kdy si oholíte ať už tvář či nohy a po několika dnech vám vyskočí bolavé pupínky. Většinou jde o zarostlé chloupky. Aplikujte na svou pokožku výtažek z vilínu a uklidněte svou pokožku.

Vilín můžete používat i v péči o ústa, rty a dásně, na bolestivý krk či jako antibakteriální činidlo při bolestech v uchu. Objevte vilín a přípravky, které jej obsahují. Jedná se o přírodní zázrak.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button